+

موضوع، خلاصه و متن کتاب گام های غول آسا

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-10-26 20:59:56 | | نظرات 0

همه ما در زندگی شرایط سخت را تجربه می ‌کنیم. شرایطی که در آن تصور می‌ کنیم اتفاقات زندگی ما را کنترل می ‌کنند. گاهی احساس افسردگی داریم، شغل ‌مان را از دست داده‌ ایم و با این که همه چیز مثل خانه و زندگی سرجایش هست، ولی باز هم احساس می ‌کنیم چیزی از دست داده‌ ایم. گاه سختی‌ های زندگی به حدی است که سختی‌ های مردم اطراف ‌مان را به کلی فراموش می‌ کنیم. کتاب گام های غول آسا اثر آنتونی رابینز سعی دارد به شما کمک کند نگاه تان را به زندگی تغییر دهید، تا بتوانید خوشبخت زندگی کنید. رابینز در این کتاب، به خواننده نشان می دهد که چه طور کنترل سرنوشت ذهنی، عاطفی، جسمانی و مالی خود را به دست بگیرد.

درباره نویسنده کتاب گام های غول آسا آنتونی رابینز:

آنتونی رابینز در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در خانواده ‌ای نسبتا فقیر به دنیا آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به کارهای گوناگون روی آورد، اما توفیق چندانی نیافت. در سن ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری محقری، زندگی مجرد فقیرانه‌ ای داشت و به گفته خودش، ناچار بود ظرف‌ های غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاری ‌های مالی، بر اثر پرخوری و بدخوراکی، بیش از یکصد و بیست کیلوگرم وزن داشت و به علت چاقی، دچار تنبلی، بی‌ حالی و خواب‌ آلودگی شده‌ بود. اما در عین فقر و فلاکت، رویاها و آرزوهای جاه ‌طلبانه ‌ای داشت و در عالم خیال، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگل سرسبزی مجسم می ‌ساخت و برای خود همسری شایسته، اتومبیل گران‌ قیمت و امکاناتی رویایی در نظر می‌ گرفت. آنتونی نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی است. شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌ هایش در مورد موفقیت می‌ باشد که به معرفی برخی از کتاب های او می پردازیم.

معرفی کتاب های نویسنده آنتونی رابینز:

کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز.

کتاب زندگی در اوج.

کتاب به سوی کامیابی.

کتاب نامه های یک دوست.

کتاب 365 گام تا موفقیت.

کتاب قدرت نامحدود.

کتاب سه اثر از آنتونی رابینز.

کتاب توان بی پایان.

و غیره که می توانید برای مشاهده بیشتر کتاب های آنتونی رابینز و یا کتاب های موفقیت دیگر، وارد سایت اینترنتی خرید کتاب شوید و در کتاب طلا به راحتی و با تخفیف بالا اقدام به خرید کتاب مورد نظر خود کنید.

بخشی از متن کتاب گام های غول آسا:

برای به دست آوردن آن چه که می ‌خواهید، باید عامل بازدارنده‌ ای را که موجب می‌ شود دست به عمل نزنید پیدا کنید. به کاری فکر کنید که تا آخرین لحظه آن را انجام نداده ‌اید، مثلا پرداخت مالیات. فکر نمی ‌کنید که با به تاخیر انداختن آن برای اجتناب از رنج همان لحظه، بعدها درد و رنج بیشتری را متحمل می‌ شوید؟ ولی در چهارده آوریل، یک روز قبل از پرداخت مالیات در آمریکا چه اتفاقی می‌ افتد؟ تعلل ما ناپدید می‌ شود، چون آن چه را باور داریم، یعنی تداعی موضوعی در ذهن ما، که موجب درد یا لذت ما می‌ شود سریعا تغییر می ‌دهیم. ناگهان متوجه می‌ شویم که عمل نکردن بسیار دردناک ‌تر از عمل کردن است.

تعمیم ‌ها می‌ توانند بسیار سودمند واقع شوند، آن ها مفهوم الگوهای مشابه در زندگی هستند. برای مثال شما برای باز کردن یک در، چه می‌ کنید؟ به دست گیره نگاه می‌ کنید و اگر چه تا به حال دستگیره ‌ای مشابه آن ندیده باشید، می‌ دانید که اگر آن را به راست یا به چپ بچرخانید یا آن را فشار دهید یا بکشید، در باز خواهد شد. چه طور چنین باوری در شما ایجاد شده؟ ساده است، تجاربی که از باز کردن درهای مختلف کسب کرده‌ اید این اطمینان را در شما ایجاد می ‌کند که از همان الگوی قبلی پیروی کنید. بدون حس اطمینان عملا قادر نخواهیم بود از خانه خارج شویم، از تلفن استفاده کنیم یا حتی یکی از هزاران کارهای روزانه را انجام دهیم. تعمیم ‌ها زندگی ما را آسان می ‌کنند و به ما اجازه عمل می ‌دهند.

https://ketabtala.com

ارسال نظر