+

فروش کتاب های عکاسی، گرافیک و طراحی

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-08-24 16:03:18 | | نظرات 0

این بخش مطالبی مربوط به اصول و مبانی هنرهای تجسمی، هنرعکاسی و گرافیک را در بر می گیرد. که هر کدام را به صورت جداگانه و مختصر توضیح خواهیم داد. عکاسی یا فرتورنگاری یا فتوگرافی به معنای روش عکاسی و عکسبرداری است. همچنین به عمل و شغل عکاس نیز گفته می‌ شود. این هنر در اکثر زبان‌ های جهان فتوگرافی خوانده می ‌شود. عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر. طراحی گرافیک فرایند ارتباطات بصری و حل مسئله از طریق استفاده از تایپ، فضا، تصویر و رنگ است.

اگر یک طراح حرفه ای هستید، این بدین معنا نیست که باید یادگیری را متوقف کنید. در واقع یادگیری طراحی گرفیک یک فرایند مادام العمر است. زیرا تکنیک ها و مفاهیم جدیدی وجود دارد، طراحی گرافیک حرفه، رشته دانشگاهی و هنری کاربردی ا‌ست که هدف آن برقراری ارتباط بصری برای انتقال پیامی خاص به مخاطب است. یک طراح گرافیک مانند هر حرفه‌ ای دیگری، برای افزایش دانش و مهارت‌ های خود نیاز به مطالعه بیشتر دارد. گرافیک شاخه‌ ای میان رشته ‌ای از طراحی و هنرهای زیبا است. خلاقیت، نوآوری و تفکر لازمه آن بوده و نوع انجام کار می ‌تواند به صورت دستی یا توسط رایانه و یا ترکیبی باشد.

معمولا یک طراح گرافیک برای انتقال مفهوم، نقش یک رمزگذار را بازی می‌ کند. بدین شکل که یک پیام زبانی را به یک جلوه بصری تبدیل می ‌کند. برای این کار باید به فرهنگ، پیشینه، اصول و قراردادهای بین آن قشر به‌ خصوص از جامعه آشنا باشد.

گرافیک دارای هفت عنصر اصلی رنگ، فرم، خط، شکل، اندازه، فضا و بافت؛ و شش اصل بنیادی: تعادل، تضاد، تاکید، حرکت، تناسب و ریتم است. طراح به‌ وسیله این عناصر و اصول، با ترکیب ابزار و خلافیت می ‌بایست منظور خود را به مخاطب برساند.

 

 بهترین کتاب های عکاسی و گرافیک و طراحی:

 

کتاب اصول و مبانی هنرهای تجسمی:

کتاب اصول و مبانی هنرهای تجسمی اثر محمد حسین حلیمی جزو عالی ترین تجلیات زبان بصری شمرده می شود. در این کتاب، با معرفی عناصر اولیه تجسمی و بررسی آن ها برخی مثال های طبیعی یا آثار هنری را برای نمونه برگزیده و ارائه شده است. سپس اصول و قواعدی را که حاکم بر آثار هنری می باشند، حتی المقدور معرفی کرده و با بیان امکانات شکل پذیری و شکل آفرینی عناصر، خصوصیات بصری و بیان تصویری هر کدام را مطرح نموده، مفاهیم تجسمی را که در ایجاد و ابداع ترکیب های هنری دخالت دارند بیان می کند.

فروش کتاب های عکاسی، گرافیک و طراحی

کتاب آموزش کامل طراحی:

کتاب آموزش کامل طراحی اثر فریبرز فرید افشین و مریم خسروشاهی یکی از کامل ترین مجموعه ای بوده که درباره مداد نوشته شده است. موضوعات متنوعی از حیوانات گرفته تا انسان ها را در این کتاب می بینید. طرح های این کتاب، طرح های ابتدایی، پیش طرح ها و طرح های نهایی هستند که با تضاد تیرگی و روشنی، بافت و سایه مناسب کشیده شده اند. خرید کتاب آموزش کامل طراحی به دانش آموزان و دانشجویان کمک می کند که گام به گام با طراحی مدادی آشنا شده و قابلیت استفاده از مداد را در خود تقویت کنند. همچنین، تدریس طراحی به دیگران برای هنرمندان حرفه ای نیز آسان تر خواهد بود.

 

کتاب مبانی هنرهای تجسمی:

کتاب مبانی هنرهای تجسمی اثر آرمین هوفمان که در دسته بندی کتاب های عکاسی و گرافیک و طراحی قرار دارد دانشجو را قدم به قدم از اولین اصول و مبانی تا روش هایی با جزییات بسیار پیچیده آشنا می سازد، و همچنین عناصر تصویری و فرم دار آنالیز و قواعد اساسی در آن نشان داده شده است. همچنین دانش آموزان و دانشجویان گرافیک باید خط، سطح مسطح، رنگ، ماده، فضا و زمان را به طور کاملا منسجم بشناسند.

 

کتاب نقد عکس:

موضوع این کتاب همان طور که از نامش پیدا است، در خصوص نقد عکس می باشد و هدف نهایی نویسنده این است که مخاطب، بتواند عکس های مختلف را بهتر ارزیابی کند. کتاب نقد عکس بیش از سی بار به چاپ رسیده و با نگارش قابل درک و گیرا، افرادی را که حتی تجربه زیادی در زمینه عکاسی ندارند، به آموختن و یادگیری ترغیب می نماید. دانشجویان و علاقه مندان با تهیه این کتاب، می توانند اصول تجزیه و تحلیل و نقد عکس را که از واحد های درسی دانشگاه نیز می باشد، بهتر بیاموزند.

بیشتر بخوانید.

https://ketabtala.com

ارسال نظر