+

کتاب تربیتی ریحانه بهشتی یا فرزند صالح؛سایت فروشگاهی کتاب طلا

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-06-28 10:30:14 | | نظرات 0

کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح اثر سیما میخبر يكي از كتاب هاي بسيار كاربردي در زمينه دعاها و اعمال پدر و مادر، از قبل از انعقاد نطفه تا آخرين ماه حاملگی، توصیه های علمی و عبادی که برگرفته از فقه غنی اسلامی به همراه مسائل مورد نیاز پزشکی، رواشناسی و تغذیه در دوران بارداری برای همسران جوان است.

زن و شوهر لازم است كه در هنگام ازدواج فكر كنند براي چه ازدواج مي كنند؟ براي چه فرزندي مي خواهند؟ چگونه فرزندي مي خواهند؟ یا اطلاع کافی از قبل از بچه دار شدن، باید ها و نباید ها، تا دوران بارداری و بعد از آن، داشته باشند. اين كتاب پرفروش با استناد به روايات و آيات قرآني در صدد ارائه پاسخ هاي منطقي و منطبق با شريعت اسلامي به اين پرسش ها است. اسلام براي زن دنياي بسيار زيبا ايجاد كرده است.

این کتاب، با ارائه برگزیده ای از بهترین برنامه های دوران مدنظر که صحت و سلامت اجرای آن به تایید پزشکان متخصص بانوان هم رسیده، موارد ارزشمندی را مطرح می کند، که امامان معصوم ما نیز به آن توصیه کرده اند.

این کتاب در هفت فصل دسته بندی شده که عبارتند از:

 

همسرگزینی.

آمیزش.

دوران بارداری.

وضع حمل.

نوزاد.

شیردهی.

نکات تربیتی.

 

بخشی از متن کتاب تربیتی ریحانه بهشتی یا فرزند صالح:

 

برای تربیت فرزندانی صالح ابتدا لازم است پدران و مادران، خود علما و عملا شایسته باشند، زیرا مجموعه رفتار و گفتار آنان است که سرمشق کودکان می شود و صفات و عادات او را می سازد. بر همین اساس با استفاده از کلام پیشوایان معصوم و دیگر دستاوردهای دانش پزشکی، آن چه را در تربیت کودک و در جهت داشتن فرزندانی صالح موثر است گردآوری کردیم. با این امید که به لطف خداوند برای پشتیبانی جوانان پاک نیت که تصمیم به ازدواج دارند و نیز برای اولیای خیراندیش مفید باشد و با به کاربستن این توصیه ها، فرزندانی افتخارآفرین به جامعه بشری تحویل دهند.

قبلا رسم بر این بود، زنی که تازه زایمان کرده است رژیم غذایی محدود داشته باشد. ولی امروزه دو ساعت بعد از زایمان در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد و زائو تشنه باشد می تواند آب بنوشد و چنان که گرسنه باشد، غذای ساده‌ ای بخورد.

 

مادر باید از مصرف غذاهای نفخ آور و دیر هضم و پر مایه خودداری نماید، مبادا بیش از حد لازم گرمی به درونش راه یابد و نیروی تغییردهنده کبد را ناتوان کند و تشنگی زیاد بر وی دست یابد، زیرا ممکن است به بیماری استسقا مبتلا گردد.

لذا بهتر است از غذاهای کم حجم و پر انرژی و مقوی استفاده کند. تغذیه مادر در دوران بعد از زایمان و شیردهی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

توصیه های دوران بارداری که به صورت کلی در آن ایام و در قالب ۳۴ توصیه بیان شده است که بخشی از آن ها را در این جا می خوانیم:

فرد همیشه با وضو باشد مخصوصاً هنگام غذا خوردن.

شب ها به آینه نگاه نکند. با کوشش تمام از گناهان بپرهیزد. حتی ‌الامکان مستحبات را انجام دهد. آرامش را حفظ کند و عصبانی نشود.

قرآن و یا در صورت خستگی به عدم توانایی با گذاشتن نوار قرآن به صورت روزانه می ‌تواند به حافظه قرآن شدن فرزند خود کمک کند. خواندن تسبیحات حضرت زهرا بعد از هر نماز و شب قبل از خواب.

برای صبور شدن بچه، دست را روی شکم گذارده سوره والعصر را بخواند. در طول بارداری به تغذیه و رعایت نکات بهداشتی که در قسمت های مختلف کتاب بیان شد، توجه داشته باشد.

ادامه...

 

در نهایت

اگر به این که فرزندتان قراره در آینده چگونه فرزندی باشه و تربیت و زندگی اش برایتان اهمیت دارد و با توجه به اثرات بسزایی که روحیات، اندیشه و هیجان های مختلف پدر و مادر از نظر دینی و پزشکی بر وضعیت جنین می گذارد، نیاز است تا مطالب کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح، را مطالعه کنید. این کتاب می تواند راهنمای فوق العاده ای برای والدین در این دوران باشد و آداب، مستحبات، مکروهات و اصول تربیتی مهمی را به آن ها آموزش دهد. همچنین شما می توانید برای مشاهده کتاب های بیشتر، در زمینه تربیتی، وارد سایت کتاب طلا شوید و کتاب مورد نظر خود را خریداری کنید.

https://ketabtala.com

ارسال نظر