+

بهترین داستان و رمان ایرانی

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-11-05 17:52:35 | | نظرات 0

مطالعه بهترین رمان ‌های ایرانی به ما احساس هم زاد پنداری می دهد و باعث می شود ما در زمانی هایی که در آن زاده نشدیم زندگی کنیم و به ما یاد می ‌دهد چطور به زندگی خود رنگ و بوی بهتری ببخشیم. کتاب بوف کور مهم ترین اثر صادق هدایت کتابی پر از نماد که از چنان عمق و محتوایی برخوردار است که با انواع مختلف تحلیل‌ ها قابل بررسی هست. بوف کور به سبکی سوررئال نوشته شده و شامل تک ‌گویی‌ های یک راوی دچار توهم و مشکلات روانی است. این رمان به عقیده‌ بسیاری از صاحب‌ نظران در میان ۱۰ رمان برتر سوررئال جهان جای دارد. شما می توانید این رمان را از سایت کتاب طلا در دسته بندی کتاب های داستان و رمان ایرانی تهیه کنید.

 

درباره کتاب بوف کور اثر صادق هدایت:

ماجرای بوف کور درباره‌ مرد جوانی است که در انزوا و تنهایی به سر می ‌برد. او هنرمند و روشن فکری است که از جامعه گریزان است و دغدغه‌ شناخت خود را دارد. بحران روحی و مصرف مخدر راوی را اسیر توهمات کرده و روایتش را غیرقابل اعتماد می‌ کند، به طوری که خواننده در تشخیص واقعیت از خیال به مشکل بر می‌ خورد. بوف کور که از آن به ‌عنوان بزرگ‌ ترین شاهکار صادق هدایت یاد می‌ شود، به عقیده‌ بسیاری، مهم‌ ترین اثر ادبی قرن گذشته در ایران است. این کتاب چیزی بیشتر از یک داستان عاشقانه است.

 

بخشی از کتاب بوف کور:

در زندگی زخم‌ هایی هست که مثل خوره در انزوا روح را آهسته در انزوا می‌خورد و می‌ تراشد. این دردها را نمی‌ شود به کسی اظهار کرد، چون عموما عادت دارند که این دردهای باور نکردنی را جزو اتفاقات و پیش آمدهای نادر و عجیب بشمارند و اگر کسی بگوید یا بنویسد، مردم بر سبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می ‌کنند آن را با لبخند شکاک و تمسخر آمیز تلقی بکنند. زیرا بشر هنوز چاره و دوایی برایش پیدا نکرده و تنها داروی آن فراموشی بتوسط شراب و خواب مصنوعی به وسیله افیون و مواد مخدره است، ولی افسوس که تاثیر این گونه داروها موقت است و به جای تسکین، پس از مدتی بر شدت درد می ‌افزاید.

https://ketabtala.com

ارسال نظر