+

کتاب های مترجم زویا پیرزاد

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-07-16 15:38:42 | | نظرات 0

زویا پیرزاد، نویسنده معاصر و ارمنی، ساکن ایران که در سال 1331 در شهر آبادان به دنیا آمده است. وی تحصیلات خود را در آبادان سپری کرد. پس از اتمام تحصیلات، تهران را برای زندگی انتخاب نمود و در این شهر ازدواج کرد. حاصل ازدواج او 2 پسر به نام‌ های ساشا و شروین است. زویا نیز، مانند بسیاری از نویسندگان کار خود را با ترجمه آغاز نمود. از اولین آثار او در حوزه ترجمه می ‌توان به کتاب دوست داشتنی و شناخته شده‌ آلیس در سرزمین عجایب، نوشته‌ لوئیس کارول و مجموعه ‌ای از هایکوهای آسیایی در قالب کتاب آوای جهیدن غوک اشاره کرد.

زویا پیرزاد، در دهه هفتاد، تصمیم گرفت دست به قلم شود و دنیا را از زاویه دید خود بنویسد. به همین دلیل، با داستان کوتاه پا به دنیای نویسندگی گذاشت.

معرفی کتاب های مترجم زویا پیرزاد:

ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب.

چراغ ها را من خاموش می کنم.

یک روز مانده به عید.

مثل همه عصرها.

طعم گس خرمالو.

عادت می کنیم.

در این بخش به بررسی یکی از کتاب های زویا پیرزاد می پردازیم. شما مخاطبان عزیز می توانید برای مشاهده کتاب های زویا پیرزاد، وارد سایت اینترنتی کتاب طلا شوید و کتاب های مورد نظر را با تخفیفات ویژه خریداری کنید.

نقد و بررسی کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم:

 

این کتاب، تاکنون به زبان‌ های آلمانی، ترکی، یونانی، فرانسوی، انگلیسی، چینی و نروژی، ترجمه و منتشر شده است. موضوع اصلی این داستان، یک ‌نواختی زندگی یک زن خانه‌ دار و خستگی از این روزمرگی‌ ها و دل‌ بستن به مرد همسایه‌ ای است که فکر می ‌کند دنیای بهتری برای او به ارمغان خواهد آورد. در پی این داستان، گریزی به اوضاع سیاسی آن موقع و تفکرات اجتماعی مردم آن سال ‌ها نیز زده شده است.

ادامه مطلب.

آدرس فروشگاه اینترنتی کتاب طلا: میدان انقلاب، خیابان انقلاب، خیابان دانشگاه، کوچه رستمی، پلاک 11 واحد 5

شماره تماس: 09128885240

https://ketabtala.com

ارسال نظر