+

فرق کتاب افست با چاپی؛فروشگاه اینترنتی کتاب طلا

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-06-01 12:41:00 | | نظرات 0

افست چیست؟

چاپ افست کتاب یک نوع چاپ است که برای چاپ انواع مجلات، بروشورها، کتاب ها، پوسترها و هر چیزی که بتوان روی کاغذ چاپ کرد در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. افست یکی از مهم ترین روش ‌های چاپ در تبلیغات می‌ باشد. در این روش، عکس و نوشته روی یک سطح لاستیکی استوانه ای به نام سیلندر گردان قرار می گیرد و سپس با فشار یک استوانه دیگر، روی کاغذ چاپ می شود. چاپ افست یک تکنیک رایج چاپ است که در آن تصویر مرکب شده یا افست از یک صفحه به یک پتو لاستیکی و سپس به سطح چاپ منتقل می شود. چاپ افست که به آن لیتوگرافی افست یا لیتو افست نیز می گویند، در چاپ تجاری، تکنیک چاپ پرکاربرد است که در آن تصویر مرکب شده روی صفحه چاپ روی یک استوانه لاستیکی چاپ می شود و سپس به کاغذ یا مواد دیگر منتقل می شود. سیلندر لاستیکی انعطاف پذیری زیادی را به همراه دارد و امکان چاپ روی چوب، پارچه، فلز، چرم و کاغذ خشن را فراهم می کند.

تفاوت کتاب افست با چاپی:

تنظیمات چاپ افست به طور کلی وقت گیرتر و گرانتر از چاپ دیجیتال است.

تکنولوژی بین دو روش چاپ در نحوه انتقال تصاویر به کاغذ است. این تفاوت، در هزینه ها هم تاثیر دارد و این هزینه، تاثیر مستقیم بر مبلغ کتاب خواهد گذاشت.

تفاوت بعدی چاپ دیجیتال با چاپ افست در مدت زمان انجام کار است. چاپ دیجیتال با مدت زمان کمتری انجام می شود. اما برای چاپ افست زمان بسیاری صرف می شود.

چاپ با دستگاه های دیجیتال انعطاف پذیرتر از چاپ افست است. با چاپ دیجیتال می توان روی ماگ، لباس، قاب موبایل و کارت های ویزیت چاپ کرد.

استفاده از رنگ های متنوع در چاپ، از تفاوت های دیگر است. اگر برای چاپ به رنگ سیاه و سفید یا فقط یک یا دو رنگ نیاز باشد، چاپ افست می تواند انتخاب درستی باشد. اگر برای چاپ به چهار رنگ نیاز دارید، چاپ دیجیتال بهترین و مقرون به صرفه ترین راه است.

تفاوت بعدی چاپ دیجیتال با چاپ افست به امکان شخصی سازی در چاپ دیجیتال بر می گردد. چاپ دیجیتال ساده ترین، ارزان ترین راه برای شخصی سازی پروژه های خود، حتی در هنگام چاپ است.

اگر شما نیاز به دیدن نمونه چاپی قبل از چاپ انبوه دارید، تفاوت دیگر چاپ دیجیتال با چاپ افست مشخص می شود. دیجیتال این مزیت را دارد که در مقدار محدود و حتی برای نمونه یک پروژه را چاپ کند. اما این کار در چاپ افست اصلا صرفه اقتصادی ندارد.

راه های تشخیص کتاب افست با چاپی:

کیفیت چاپ ضعیف.

پخش جوهر در صفحات کتاب.

متقارن نبودن شماره صفحات.

تفاوت در جلدهای کتاب.

کاربرد چاپ افست چیست؟

چاپ افست می ‌توان برای کتاب ‌های ادبی نفیس، اوراق اداری‌، کتاب راهنما، کاتالوگ‌، تمبر، کارتن مقوایی‌ و پلیت ‌های فلزی، انواع لیبل، مجله، انواع فرم، بروشور، روزنامه، پوستر، نقشه‌ و مورد استفاده قرار بگیرد. سنسورهای که برای چاپ افست استفاده می ‌شود، دارای سیستم مرکب زنی هوشمند است که مقدار لازم مرکب برای هر کار را قبل از شروع چاپ تنظیم می ‌کند. این امر موجب صرفه جویی در کاغذ می ‌شود.

مزایای چاپ افست:

کارهای چاپی با سرعت بالا و در تیراژهای بالا انجام می شود.

در این روش، آب و مرکب در تقابل با یکدیگر قرار می‌ گیرند.

دستگاه چاپ افست قابلیت چاپ متون و تصاویر را با بهتریت کیفیت دارد. به دلیل عدم تماس مستقیم بین صفحه فلزی زینک و سطح چاپ، این دستگاه مدت عمر طولانی تری نسبت به سایر دستگاه ‌های چاپ دارد.

در چاپ افست، با استفاده از زینک و مرکب‌ های با کیفیت، می‌ توان تعداد کارهای چاپی را تا مرز یک میلیون تیراژ نیز انجام داد.

افست از نظر قیمت، نسبت به چاپ دیجیتال با صرفه تر است.

معایب چاپ افست:

برای چاپ محصولات با تیراژ پایین مقرون به صرفه نمی ‌باشد.

به دلیل نیاز به تهیه‌ زینک و پلیت، عمل چاپ زمان بر خواهد بود.

زمانی که اپراتور اطلاعات را برای دستگاه چاپ تعریف می ‌کند، پس از شروع کار دستگاه، دیگر امکان تغییر اطلاعات وجود نداشته و تا پایان کار، اطلاعات اولیه به همان صورت چاپ می‌ شود.

مزایای چاپ دیجیتال:

برای کارهای کوتاه‌ مدت، هزینه‌ نصب پایین‌ تری دارد.

همان تعداد مورد نیاز را در زمان مد نظر چاپ می‌ کند.

قابلیت چاپ تعداد پایین را دارد.

چاپ دیجیتال سیاه‌ و سفید هزینه‌ بالایی ندارد.

توانایی چاپ داده ‌های متغیر را دارد.

فناوری پیشرفته ‎‌فناوری پیشرفته تری داشته و به همین دلیل کیفیت دیجیتال برای مصارف بیشتری قابل قبول است.

امکان تغییر اطلاعات در نسخه های مختلف وجود دارد.

معایب چاپ دیجیتال:

توان چاپ کمتری بر روی متریال های مختلف دارد.

چاپ دیجیتال از رنگ های استاندارد استفاده می کند.

برای کارهای بزرگ تر و تیراژ بالا هزینه بر است.

مناسب برای چاپ در تیراژ بالا نمی باشد.

کلام آخر

این که چه مواقعی برای چاپ اقلام خود باید از چاپ دیجیتال و چه زمانی باید از چاپ افست استفاده کنید و این که چگونه بتوانید چاپ افست را از دیجیتال تشخیص دهید، تمام این موارد را در این مقاله برای شما توضیح دادیم. همچنین شما مخاطبین عزیز می توانید کتاب های اصل را در این سایت جست و جو و خریداری نمایید:

https://ketabtala.com

ارسال نظر