+

کتاب های پرفروش : کدام کتاب ها بیشترین فروش را دارند

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-01-26 18:39:36 | books , bestselling books , کتاب های پرفروش , کتاب | نظرات 0

کتاب های پرفروش؛ کدام کتاب ها مخاطب بیشتری دارند

 

1- کتاب بادام


داستان کتاب بادام : بادام ترجمه ی ملیحه فخاری

بادام داستان پسر نوجوانی است که هیچ احساسی را درک نمی کند،نه درکی از عشق دارد،نه رنج را می فهمد،نه دوستی و محبت را می شناسد،حتی وقتی که یک قاتل،جلوی چشمانش به مادر و مادربزرگش حمله میکند… اما زندگی قرار است درس هایی به این پسر بدهد،درس هایی که زندگی گروه BTS را هم تغییر داد…

بخشی از کتاب بادام :

دو هفته ی بعد، کتاب فروشی را دوباره باز کردم. وقتی بین قفسه های کتاب راه می رفتم، ابری از گرد و خاک بلند می شد. هر چند وقت یک بار، چند مشتری داشتم. بعضی از مردم کتاب ها را آنلاین سفارش می دادند. می توانستم مجموعه ای از کتاب های کودک دست دوم را که مامان قبل از آن حادثه می خواست بخرد، با قیمت خوبی خریداری کنم. این مجموعه را جایی گذاشتم که همه بتوانند ببینند.
بیان چند واژه ی محدود در روز کار واقعا راحتی بود. لازم نبود برای پیدا کردن واژه های مناسب برای هر موقعیت، خیلی فکر کنم یا به مغزم فشار بیاورم. تمام چیزهایی که به آنها احتیاج داشتم بله ، نه و صبر کنید بود. بقیه ی کارها در کشیدن کارت بانکی، پس دادن بقیه ی پول و گفتن خوش آمدید و روز خوبی داشته باشید خلاصه می شدند که عادت وار انجام میدادم.
یک روز خانمی که مسئول کانون کتاب کودک محله بود به کتاب فروشی آمد. او بیشتر اوقات با مامانی گپ می زد و گفت وگو می کرد:
– می بینم که توی تعطیلات اومدی کمک. مامان بزرگت کجاست؟

– مرده.

با تعجب به من نگاه کرد. بعد چینی به ابروهایش انداخت و اخم وحشتناکی به من کرد و…

برای دیدن رمان های جذاب و خواندنی دیگر با این لینک سر بزنید.

مزایای خرید از فروشگاه کتاب طلا

  1. *تخفیف ویژه ی* کتابفروشی کتاب طلا

  2. ارسال مطمئن

داستان کتاب بادام

درباره ی کتاب :

بادام یک رمان خیلی تاثیرگذار که می تواند به همه ی ما چیزهای زیادی را یاد بدهد. خرید کتاب بادام از فروشگاه کتاب طلا
کتاب بادام در ظاهر رمان نوجوانانه به نظر می رسد اما حرف های زیادی برای بیان کردن دارد. این کتاب توضیحاتی مثل انسان عادی ، زندگی متداول و عادی بودن و تلاش کردن در جوامع شرقی که همواره قوانین سخت و یکپارچه ای داشته اند. همین موضوع محبوبیت این کتاب را برای مخاطبان دو برابر می کند.

رمان بادام اکتشافی هم دلانه از زیستن در قطب های عاطفی زندگی است.

داستان بادام به طور خلاصه، درباره ی دیدار یک هیولا با هیولایی دیگر است. یکی از آن هیولاها خود من هستم.
من به شما نمی گویم این داستان پایانی خوشحال کننده دارد یا غم انگیز. خب، برای این کار دلایلی دارم: اول از همه این که وقتی آخر داستانی لو برود، خواندن داستان کسل کننده می شود. دوم این که با بی اطلاعی از پایان بندی داستان، بیشتر درگیر داستان می شوید. و آخرین دلیل که شاید بهانه به نظر برسد به این که نه شما، نه من و نه هیچ کس دیگری نمی تواند واقعا بفهمد داستان ها خوشحال کننده اند یا غم انگیز.

نویسنده کتاب بادام :

سون کارگردان و فیلمنامه نویس کره ای ، در اولین رمان خود برای انتخاب یک راوی اول شخص با محدودیت های احساسی ، تصمیم جسورانه ای می گیرد اما این ریسک نتیجه ی فوق العاده ای به همراه دارد . این رمان برای بزرگسالان بسیار جذاب است، اما نوجوانانی که باید در زندگی روزمره ی خود با کشمکش های این دوره کنار بیایند ، با یونجا و موقعیت بغرنج او هم ذات پنداری می کنند.

بخشی دیگر کتاب :

دورا به کتاب فروشی رفت و آمد می کرد. البته زمان بندی مشخصی نداشت. گاهی اوقات آخر هفته سر می زد و گاهی هم در طول هفته؛ اما همیشه حول و حوش زمان آمدنش، ستون فقراتم شروع به تیر کشیدن می کرد؛ درست مثل حیوانی که به صورت غریزی، زلزلهی قریب الوقوعی را احساس می کند یا کرمی که قبل از طوفان، از زیر زمین بیرون می آید.

او به دانشنامه های حیوانات، حشرات و طبیعت علاقه مند بود. دورا در هر چیزی زیبایی را کشف می کرد. دورا می توانست اثر باشکوه طبیعت و تقارن بی نظیر آن را در لاک لاک پشت، تخم لک لک و یا نیهای پاییزی درون یک باتلاق، پیدا کند. او بیشتر اوقات می گفت: چقدر شگفت انگیزه! من معنی این واژه را می فهمیدم، اما هیچ وقت نتوانستم شکوه و عظمت آن را درک کنم و…

هروقت در بدنم احساس خارش می کردم، از کتاب فروشی بیرون میزدم و همین موقع بود که سروکله اش از دور پیدا می شد. آن وقت من هم انگار که چیز بدیمنی دیده باشم، برمی گشتم داخل کتاب فروشی و  مشغول کارم می شدم.


2- کتاب پدر پولدار پدر بی پول

The book Rich Dad Poor Dad

کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی و نشر آوین از کتاب های اقتصادی پر فروش به شمار می رود، یک بار برای همیشه مفهوم دارایی و بدهی را برای مخاطب روشن ساخته و افسانه درآمد بیشتر، لازمه پولدار شدن است را از بین می برد.

با کمک این کتاب، والدین نیز می آموزند که برای آموزش های مالی به فرزندان خود، به آموزش مدارس متکی نبوده و خود مسایل مالی و نقش پول در زندگی را به فرزندان خود بیاموزند.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول

چرا باید کتاب پدر پولدار پدر بی پول را مطالعه کنیم؟

کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول توانست به مدت طولانی در روزنامه های نیویورک تایمز و استریت ژورنال، در فهرست 10 کتاب پرفروش دنیا قرار بگیرد و تا سال 2016 نیز نزدیک به 26 میلیون نسخه از آن به فروش رفت!

به جرأت می توان گفت این کتاب، دربردارنده نکات و درس هایی است که شاید در هیچ دانشگاه و یا مدرسه ای، کسی آن را به شما نمی آموزد! شما می توانید از سایت اینترنتی کتاب طلا اقدام به تهیه این کتاب نموده و به این ترتیب، از اسرار شگفت انگیزی که برای پولدار شدن به شما می آموزد، بهره مند شوید.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

این کتاب برای همه کسانی که می خواهند یاد بگیرند چگونه میلیونر شده و کنترل مسایل مالی خود را به دست بگیرند، مناسب می باشد.

چکیده ای از متن کتاب پدر پولدار پدر بی پول

من بارها گفته ام که ما به مدرسه می رویم تا مهارت های تخصصی و حرفه ای بیاموزیم. هردوی این ها مهمند. ما در آن جا یاد می گیریم با مهارت های حرفه ایمان، پول در بیاوریم. در سال 1960 که من در دبیرستان درس می خواندم، اگر کسی مدرسه را با نمرات بالا و موفقیت به اتمام می رساند، مردم بلافاصله نتیجه می گرفتند که این دانش آموز ممتاز، بی شک راهی دانشکده پزشکی خواهد شد. غالبا کسی از دانش آموز نمی پرسید اصلا به این رشته علاقه ای دارد یا نه؟ این یک فرض از پیش تعیین شده بود. این شغل، آینده ای درخشان و وضعیت مالی بالایی را نوید می داد.

امروزه پزشکان ما با چنان مشکلات اقتصادی دست به گریبانند که من برای بدترین دشمنم هم آرزویش را نمی کنم.

در ادامه کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی و نشر آوین که از کتاب های اقتصاد پرفروش به شمار می رود، می خوانیم که: شرکت های بیمه، مشاغل را تحت پوشش خود در آورده اند و مردم را از خدمات درمانی برخوردارکرده اند، مداخلات دولت در امور پزشکی و مطرح شدن پرونده های شکایات و دادخواست های پزشکی، همه و همه وضع را برای پزشکان نامطلوب کرده و درخواست مردم برای ورود به این رشته را پایین آورده است.

امروزه بچه ها غالبا مایلند قهرمان بسکتبال یا ستاره گلف مثل: تایگر وودز باشند و یا متخصص کامپوتر شوند یا هنرمند سینما؛ علت آن نیز چیزی جز پول، شهرت و پرستیژ اجتماعی نیست و...

در مورد نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی پول

رابرت کیوساکی در هاوایی در یک خانواده دورگه ژاپنی – امریکایی به دنیا آمد. پدر او رئیس آموزش و پروش ایالت هاوایی بود.

او پس از به پایان رساندن دوره دبیرستان، در نیویورک به ادامه تحصیل پرداخت و سپس به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و به عنوان خلبان هلیکوپترهای مسلح نظامی، به ویتنام رفت.

رابرت پس از بازگشت از ویتنام، اقدام به تأسیس شرکت فروش کیف پول های مردانه نمود. به تدریج این محصول، به یک فراورده مولتی میلیون دلاری جهانی تبدیل گردید که مجلات مختلفی همچون: success magazine، newsweek و... به معرفی و تبلیغ آن پرداختند.

با بازنشسته شدن رابرت در 47 سالگی، او به سرمایه گذاری روی آورد و سپس به آموزش و رشد شرکت های کم سرمایه پرداخت. پیام رابرت کیوساکی، این است: مسئولیت امور مالی ات را خود به عهده گیر یا تا آخر عمر، پذیرای دستورالعمل ها و فرمایشات دیگران باش! به دست خودت است که ارباب پول باشی یا برده اش شوی!


3- نقد و بررسی کتاب پس از تو : کتاب من پس از تو اثر جوجو مویز که توسط نشر آموت منتشر شد

Review of the book after you

این کتاب که در فروشگاه اینترنتی کتاب طلا عرضه شده یک داستان غم انگیز و متفاوت است. خرید کتاب و مطالعه آن، مناسب افرادی بوده که علاقه مند به رمان های عاشقانه هستند و همچنین اثری واقع‌گرا و عامه ‌پسند است، که مورد توجه طیف گسترده ای از خوانندگان در سنین مختلف قرار گرفته است.

کتاب پس از تو

کتاب پس از تو به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

کتاب من پس از تو اثر جوجو مویز که توسط نشر آموت منتشر شده ادامه ‌ای بر کتاب رمان پرفروش قبلی، با عنوان من پیش از تو که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده بود، می باشد.
کتاب پس از تو هم با یک حادثه شروع می شود. حادثه ای که داستان کتاب بر آن سوار است. پس از تو به هجده ماه پس از مرگ ویل برمی ‌گردد. با لوییزا در وضعیتی روبرو می‌شوید که او از طرفی با غم از دست دادن ویل و از طرف دیگر با عذاب وجدان ناشی از کمک به او برای پایان دادن به حیاتش دست و پنجه نرم می ‌کند. 
با خرید کتاب و مطالعه آن می خوانید که: روحیه و زندگی لوییزا بسیار آشفته و پریشان است. لوییزا دچار افسردگی شده، حال آن که ماه ‌ها قبل به ویل قول داده بود که تمام تلاش خود را بکند تا زندگی هیجان‌انگیز و شیرینی را تجربه کند. اما حالا هیچ فعالیت خاصی انجام نمی‌ دهد. لوییزا بعد از مرگ ویل اکنون به لندن آمده و در آپارتمانی زندگی می کند که با پول ویل خریده است. لوییزا در کافه فرودگاه مشغول به کار است، مدام درگیر خاطرات ویل است و در ذهنش با او گفت‌ و ‌گو می‌ کند. داستان به همین صورت پیش می رود تا این که لوییزا، با تجربه های جدیدی روبه رو می شود و زندگی آن، به گونه ای رقم می خورد که یک بار دیگر در آزمون زندگی شرکت می کند و بر سر دو راهی قرار می گیرید و در نهایت مجبور می شود، انتخابش را بکند و این شاید بزرگ ترین تصمیم زندگی اش باشد...

خرید کتاب پس از تو

بخشی از متن کتاب پس از تو:

وقتی آدم درگیر قضیه فاجعه آمیزی می شود که می تواند زندگی اش را تغییر دهد، یک نکته این وسط مطرح می شود. در این گونه مواقع، آدم خیال می کند حتما باید با حادثه فاجعه آمیزی که زندگی اش را تغییر داده، رو در رو شود، یادآوری گذشته، شب های بی خوابی، موضوع دائم توی ذهنتان می پیچد و از خودتان می پرسید، آیا کار درستی کرده ام؟ آن چه را که باید به خودتان بگویید می گویید. آیا اگر جور دیگری برخورد می کردید می توانستید حتی یک ذره هم شده تغییری در اوضاع ایجاد کنید؟
 مادرم به من گفته بود، همراهی با ویل روی زندگی ام اثر می گذارد، من فکر کرده بودم از لحاظ روانی می گوید. اما حالا فکر می کردم منظورش حس گناهی است که در من ایجاد شده و اکنون باید بر آن فائق می آمدم. غم و اندوه و بی خوابی، فوران غیر عادی و بی مورد خشم گفت و گوهای درونی تمام نشدنی با کسی که وجود نداشت. حالا می دیدم من همان آدم نیستم. من در این دوره و زمانه دیجیتال آدم دیگری شده بودم و تا ابد همین می ماندم. 
موضوع سرهایی بود که وقتی در خیابان های شلوغ راه می رفتم به طرفم می چرخیدند، خودش است؟ حتی اگر می توانستم همه چیز را از حافظه ام پاک کنم، هرگز نمی توانستم خودم را از قضیه مرگ ویل کنار بکشم، اسمم با اسمش گره خورده بود. مردم براساس اطلاعات اندکی که داشتند درباره ام قضاوت می کردند، گاهی هم اصلا هیچ چیز نمی دانستند و اظهار نظر می کردند، هیچ کاری از دستم برنمی آمد.

چرا باید کتاب پس از تو را مطالعه کنیم؟

کتاب من پس از تو اثر جوجو مویز Jojo Moyes روایتی عاشقانه است، که در آنلاین شاپ کتاب طلا عرضه می شود. در این کتاب، لوییز در زندگی خود با چالش های جدیدی رو به رو خواهد شد که این چالش ها سرنوشت او را می سازد. اگر کتاب من پیش از تو را مطالعه کرده باشید، لازم است این کتاب را تهیه کنید، تا به ادامه داستان لوییز و اتفاقاتی که بعد از مرگ ویل برای او افتاده، پی ببرید. 


4- کتاب پیر مرد و دریا

The Old Man and the Sea by Ernest Hemingway

کتاب پیر مرد و دریا اثر ارنست همینگوی که توسط انتشارات نگاه منتشر شده نام رمان کوتاهی  از ارنست همینگوی، نویسنده سرشناس آمریکایی است.
این رمان پرفروش در سال ۱۹۵۱ در کوبا نوشته شد و در ۱۹۵۲ به چاپ رسید، این کتاب، داستان تلاش ‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی به نام سانتیاگو است، که با آرزوی به دام انداختن یک نیزه ماهی بسیار بزرگ دل به دریا می زند، ولی آن قدرتی که بتواند آخرین شاهکار خود را به ساحل بکشد ندارد و چیزی جز اسکلت به ساحل نمی ‌آورد. 
با خرید این کتاب از سایت کتاب طلا می خوانیم که: سانتیاگو، به مانند همه ماهیگیرهای دیگر شاگرد دارد. مانولین شاگرد او، تا 40 روز اول او را همراهی می کند، ولی پس از آن به اجبار پدر و مادر خود، به قایقی دیگر می رود. گویا 40 روز ماهی نگرفتن حاکی از آن است، که سانتیاگو قطعا – سالائو – است. که بدترین شکل بد بیاری می باشد.
مانولین به دلیل علاقه ‌ای که به پیرمرد و اعتقادی که به شانس دارد، همچنان به آن پیرمرد کمک می کند تا بتواند مثل همیشه ماهی ‌های بزرگ صید کند. از طرفی سانتیاگو اعتقاد دارد که روز شانس او 85 امین روز می باشد و به مانولین می‌گوید که، دوران بدشانسی او تمام شده‌ است و با دلی پر از امید به فردایی فکر می کند، که قرار یک ماهی بسیار بزرگ را صید کند.

منبع: کتاب طلا

ارسال نظر