+

طراحی نمای مدرن ساختمان : نمای مدرن

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-01-22 15:45:51 | Modern facade design , Modern view , Building facades | نظرات 0

اصول طراحی نمای مدرن؛ قیمت طراحی نمای ساختمان

Designing the modern facade of the building: modern facade

طراحی نمای مدرن ساختمان از آن دسته طراحی هایی است که با استقبال بی نظیری از جانب معماران و صاحبان سازه رو به رو شده است! اگر فکر می کنید طراحی نمای مدرن به معنای استفاده از نوع خاصی از مصالح و یا پیاده سازی طرح های عجیب و غریب است، سخت در اشتباهید! همان طور که در جریان هستید، واژه مدرن به معنای “شامل تازه ترین روش ها، تکنیک ها و ایده ها” است. با این اوصاف نمای مدرن نمایی است که در طراحی و اجرای آن از تازه ترین تکنیک ها و ایده ها بهره می گیرند. شاید به همین دلیل است که نماهای مدرن، جهانی را شیفته خود کرده اند!

اهمیت بی چون و چرای طراحی نما به سبک مدرن

حقیقت این است که انسان سالیان سال است در زمینه ارائه تنوع در نمای ساختمان تلاش می کند. این را از ایده هایی که اجرایی شده و برای مدتی مُد بوده و سپس از دور کنار رفته اند، می توان فهمید! در این میان طراحی نمای مدرن رکورددار بوده و مدت هاست گزینه اول و آخر اکثر معماران است. آنچه رعایت آن در این سبک الزامی است، اصول زیبایی است. اصل رعایت هارمونی و کنتراست و در یک کلمه شکیل بودن در عین سادگی! به همین دلیل است که طراحی نمای مدرن باعث ایجاد تغییری شگرف در دنیای شهرسازی شده است. از هر نقطه ای به چنین نماهایی نگاه کنید، چیزی جز زیبایی و سادگی نخواهید دید. تکرار در این سبک هیچ جایی ندارد و هرچه هست، تنوع است.

زیبایی نمای مدرن بخش مهمی از ماجراست، نه تمام ماجرا

اگرچه زیبایی در طراحی نمای مدرن حرف اول را می زند، اما حقیقت این است که همه ماجرا نیست. در صورت نادیده گرفتن سایر جنبه های نما پوسته ای غیر کاربردی ایجاد می شود که با اقلیم، عملکرد سازه و دیگر اجزای ساختمان در تضاد است. به خاطر داشته باشید که رعایت اصول زیبایی شناختی نما تابع عمل به الزامات وابسته ای است که در صورت عدم توجه به آن ها هیچ چیز آنگونه که می خواهید، نخواهد شد.

اگر دوست دارید نمایی همه چیز تمام داشته باشید، می بایست طراحی نمای ساختمان را به گونه ای انجام دهید که با نقشه، رفتار بنا و عملکرد ساختمان، سازه و شرایط اقلیمی تطابق داشته باشد. در غیر این صورت آنچه عایدتان خواهد شد، نه یک نمای زیبا و کامل، بلکه یک عنصر بی خاصیت و ناهنجار است!

اصول طراحی نمای مدرن

آنچه برای موفقیت در این زمینه نیاز دارید، مشاوره طراحی نما است. طراحان نمای ساختمان با کوله باری از تجربه در این زمینه بهترین و ایده آل ترین پیشنهاد را پیش پایتان می گذارند. قیمت طراحی نمای ساختمان تابع تعرفه طراحی نما نظام مهندسی می باشد. مشاوران فعال در این زمینه ضمن شرح خدمات طراحی نما، نحوه محاسبه هزینه نمای ساختمان را برایتان شرح داده و شما را در اخذ یک تصمیم درست برای سفارش طراحی نمای ساختمان یاری می دهند. اگر جویای درآمد طراحی نمای ساختمان هستید، باید خدمتتان عرض کنیم که مناسب است.

محبوب ترین روش های طراحی نمای مدرن

روش های متعدد و متنوعی برای طراحی و اجرای نمای مدرن وجود دارد. از اجرای نمای سرامیک خشک گرفته تا اجرای نمای کامپوزیت، اجرای نمای جی اف آر سی GFRC و…! اجرای نمای خشک همان طور که از نامش پیداست، به صورت کاملا خشک صورت پذیرفته و نیازی به ملات سیمانی و دوغاب ندارد. آنچه موجب اتصال مصالح مورد نیاز در اجرای نمای خشک به بدنه سازه می شود، یراق آلات فلزی مخصوص است. اجرای نمای سرامیک خشک یکی از پرطرفدارترین روش های اجرای نمای مدرن ساختمان است که در آن سرامیک های پرسلانی را با به کارگیری یراق آلات فلزی به بدنه ساختمان متصل می کنند. اجرای نمای کامپوزیت نیز یکی دیگر از روش های اجرای نمای خشک محسوب می شود که این روزها مورد استقبال ویژه قرار گرفته است. اجرای نمای جی اف آر سی GFRC نیز جزء نماهای خشک و مدرن به شمار می آید که طرفداران بسیاری دارد. 

شما می‌توانید با در نظر گرفتن بودجه، شرایط اقلیمی، عملکرد ساختمان و از همه مهم‌تر سلیقه‌تان مناسب‌ترین نوع نمای مدرن را انتخاب کرده و به بهترین شکل ممکن اجرا کنید!

منبع

ارسال نظر