+

نماهای بیرونی ساختمان: نمای بیرونی | نمای بیرون ساختمان

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-03-06 12:28:17 | | نظرات 0

Exterior views of the building: exterior view | Exterior view of the building


#نمای بیرون ساختمان: فرقی نمی کند که در یک ساختمان مسکونی یا تجاری زندگی می کنید. به هر حال اگر ظاهر ساختمان شما قدیمی است و آن را دوست ندارید; چاره ای جز باز سازی نمای ساختمان ندارید! آیا می دانید وقتی می گوییم "باز سازی خارجی" یعنی چه؟ نام در لغت به چه معناست؟!
نما در لغت به معنای چهره و ظاهر بیرونی هر چیزی از جمله ساختمان است که در معرض دید بیننده قرار می گیرد. وقتی می گوییم نمای بیرونی ساختمان; منظور ما نمای بیرونی ساختمان است نه شرایط داخل آن. همانطور که می دانید ظاهر ساختمان ها به ویژه ساختمان های اداری و تجاری از اهمیت انکارناپذیری برخوردار است. چرا؟
#نماهای بیرون ساختمان: چرا که ظاهر این ساختمان ها علاوه بر تاثیر بسزایی در درک مراجعین یا مشتریان از این کاربری ها، بر ظاهر شهر نیز تاثیر می گذارد. ساختمان های اداری و تجاری زیباتر و مدرن تر. شهری جذاب تر و دلپذیرتر!


آیا می دانید چرا ظاهر ساختمان های تجاری و اداری در زیبایی شهر نقش دارد؟!
زیرا این ساختمان ها عمدتاً در نقاط کلیدی شهر واقع شده اند و وسعت زیادی دارند. پس شکی نیست که می توانند ظاهر شهر را تحت تاثیر قرار دهند!
موضوع جالب تر مربوط به نمای بیرونی ساختمان است شاید برایتان جالب باشد که بدانید نمای ساختمان نشان دهنده وضعیت اقتصادی و اجتماعی سازندگان و ساکنان آن است. عموم مردم از طریق نما از وضعیت ساکنین ساختمان مطلع هستند. بنابراین ظاهر ساختمان شما معیار سنجش وضعیت شماست، نه فضای داخلی آن. چون نمای داخلی کاملا خصوصی است و برخلاف نمای بیرونی، رو به خیابان و بافت شهر نیست که دیگران در مورد آن نظر بدهند!


چرا نمای ساختمان را بازسازی کنیم؟


#نماهای بیرونی: سوالی که ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده این است که چرا می گوییم بازسازی نمای ساختمان؟ چرا نمی گوییم نوسازی؟!
پاسخ روشن است. زیرا بازسازی یا به عبارتی تعویض نمای ساختمان نسبت به تخریب و نوسازی نما آسانتر و کم هزینه تر است. ضمن اینکه انجام این کار به اندازه تعویض و بازسازی نمای ساختمان قدیمی وقت گیر نیست و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.
بازسازی نمای ساختمان مزایای فراوان و متنوعی را برای ساکنین به همراه دارد. از مهمترین مزایای طراحی و بازسازی نمای ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بازسازی نمای بیرونی ساختمان باعث ایجاد تنوع و طراوت در محیط زندگی می شود. اگر می خواهید در محیطی متنوع و جذاب زندگی کنید، در اسرع وقت موضوع را با یک شرکت بازسازی نما در میان بگذارید!
بازسازی نمای بیرونی ساختمان شما از شر مصالح قدیمی و آسیب دیده خلاص می شود. بازسازی نما با مصالح مدرن، علاوه بر زیباسازی ظاهر ساختمان، عمر مفید و دوام سازه را افزایش می دهد.
اگر می خواهید گامی موثر در جهت حفظ بافت شهری بردارید، بازسازی نمای بیرونی ساختمان را در دستور کار خود قرار دهید.
طراحی نما متناسب با وضعیت موجود از دیگر مزایای بازسازی نما می باشد. این مزیت را از ساختمان خود دریغ نکنید!

اکثریت قریب به اتفاق ساختمان های قدیمی در ایران برای اجرای نمای ساختمان خود از روش های نمای مرطوب استفاده کرده اند. همین موضوع باعث شده است که بازسازی ظاهر فعلی آنها به امری مهم و غیر قابل انکار تبدیل شود. آیا می دانید نمای خیس چگونه به نظر می رسد؟

نمای مرطوب که به نمای ملات نیز معروف است، نمایی است که در آن از ملات سیمان و دوغاب استفاده می شود. این نوع نما برعکس نمای خشک است که این روزها طرفداران بی شماری دارد. در اجرای نمای خشک بر خلاف نمای مرطوب از ملات سیمانی و دوغاب استفاده نمی شود و از یراق آلات مخصوص استفاده می شود. توصیه می شود در صورت تمایل به تغییر نمای بیرونی ساختمان از روش های اجرای نما خشک استفاده نمایید. آیا با این روش ها آشنایی دارید؟!

نما، بازسازی، هزینه بازسازی نما، تعویض نمای ساختمان، بازسازی نمای ساختمان قدیمی، طراحی و بازسازی نمای ساختمان، شرکت نوسازی نمای ساختمان، قیمت بازسازی نمای ساختمان، بازسازی نمای ساختمان مسکونی، بازسازی نما با مصالح روز


روش های اجرای نمای خشک ساختمان:


اجرای نمای خشک سرامیک یکی از متداول ترین روش های اجرای نمای خشک ساختمان می باشد. در اجرای نمای سرامیک خشک به منظور اتصال سرامیک چینی به بدنه سازه از اتصالات مخصوص استفاده می شود. تعویض نمای قدیمی با سرامیک خشک یکی از بهترین پیشنهادهایی است که برای شما داریم!

نماهای کرتین وال و GFRC نیز از دیگر روش های نماهای خشک محسوب می شوند. در اجرای نمای کرتین وال و در اجرای نمای GFRC از کامپوزیت های GFRC استفاده می کنند.

اجرای نمای کامپوزیت یکی از پرطرفدارترین روش های اجرای نمای خشک ساختمان می باشد. متریال به کار رفته در اجرای نمای کامپوزیت همان کامپوزیت و یراق آلات مخصوص این کار است!
اگر قصد بازسازی نمای ساختمان مسکونی، اداری یا تجاری را دارید، فکر استفاده از مصالحی مانند آجر، سنگ، سیمان شسته و این گونه مصالح را از خود دور کنید. زیرا در کوتاه مدت و در اثر عواملی مانند تغییرات اقلیمی آسیب می بینند و دوباره برای شما مشکل ایجاد می کنند. بهترین راه حل استفاده از مصالحی مانند نمای سرامیک خشک، GFRC و ... در مراحل بازسازی نمای ساختمان می باشد. نگران قیمت بازسازی نمای ساختمان با روش های اجرای نما خشک نباشید. هزینه بازسازی نمای ساختمان با این روش بسیار ایده آل تر از تصور شماست!


شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نور پردازی نما و همچنین طراحی و اجرای نمای خشک شامل طراحی – ساخت و اجرای نمای کرتین وال یونیتایز ، اجرای نمای آجر خشک ، طراحی واجرای نرده شیشه ای ، اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی ، اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر ،  طراحی واجرای نمای HPL ، اجرای نمای چوب ترموود ، اجرای نمای بتن اکسپوز ، نمای بتن جی اف آر سی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.com  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.

ارسال نظر