+

نماهای فلزی طرح دار+نمای فلزی | نمای فلزی طرح دار | نمای طرح دار

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-03-16 23:38:48 | | نظرات 0

نماهای فلزی طرح دار : Patterned metal facades


از نمای فلزی طرح دار چه می دانید؟ آیا اصلا می دانید پنل های فلزی طرح دار چیست؟

پنل فلزی چیست؟
پنل های فلزی طرح دار راه حلی خلاقانه و سازگار با محیط زیست است که زیبایی ساختمان های تجاری را چند برابر می کند. حتما بارها درباره ساختمان های سبز خوانده اید. دولت ها تلاش زیادی برای ترویج استفاده از این ایده ناب از طریق اعتبارات مالیاتی، تخفیف ها و برنامه های تشویقی در محلات، شهرها و استان ها دارند. به گفته بسیاری از کارشناسان، ساخت و سازهای سازگار با محیط زیست و مصالح پایدار ایده بسیار خوبی است که اجرای آن نیازی به طرح های تشویقی و تخفیف ندارد!

نماهای فلزی طرح دار نماهایی دوستدار محیط زیست هستند که عملکردهای متنوع و جذابی دارند. در اجرای نماهای فلزی طرح دار از پنل های طرح دار و مقاوم به عنوان متریال اولیه استفاده می شود. این روش اجرای نما یکی از پرطرفدارترین روش های اجرای نما خشک ساختمان می باشد. آیا با روش های اجرای نماهای خشک آشنا هستید؟

آشنایی با نمای خشک و انواع آن
همانطور که از نامش پیداست، نمای خشک ساختمان، نمایی است که در آن از ملات سیمان استفاده نشده است. اجرای این روش با استفاده از مواد مخصوص و یراق آلات مخصوص امکان پذیر است. اجرای نمای سرامیک خشک یکی از پرطرفدارترین روش های اجرای نمای خشک می باشد. متریال مورد استفاده در اجرای نمای سرامیک خشک ساختمان یراق آلات سرامیک چینی و فلزی می باشد. نصب کرتین وال یکی از رایج ترین روش های نصب خشک می باشد. در اجرای نمای کرتین وال از شیشه های مخصوص این نوع نما استفاده می شود.

اجرای نمای GFRC و اجرای نمای کامپوزیت از دیگر روش های اجرای نمای خشک ساختمان می باشد. متریال مورد استفاده در اجرای نمای GFRC کامپوزیت GFRC و مواد اولیه مورد استفاده در اجرای نمای کامپوزیت کامپوزیت های خاص می باشد.

نماهای فلزی طرح دار - شرکت بهساز نما
نماهای فلزی طرح دار
آشنایی با فلزات طرح دار
پنل های فلزی طرح دار که در ابعاد متعدد و متنوع تولید می شوند در نمای ساختمان کاربرد چشمگیری دارند. فلزات طرح دار شباهت زیادی به توری یا شبکه و ورق های فلزی کشسان دارند. طراحی و ساخت این پنل ها در اشکال مختلف از جمله مربع، گرد، شش ضلعی و سفارشی امکان پذیر است.

جالب است بدانید وجود فنر و سوراخ در پنل های فلزی طرح دار باعث کاهش وزنی می شود که اسکلت ساختمان باید تحمل کند. ضخامت و ابعاد پنل های مذکور با در نظر گرفتن بار ناشی از نیروی پیش بینی شده و سایر عوامل تعیین می شود. لازم به ذکر است که نصب نماهای فلزی طرح دار نسبت به سایر نماها آسانتر بوده و دوام آنها بیشتر است.

ورق فلزی طرح دار - بهز نما
ورق فلزی طرح دار
سازگاری نماهای فلزی طرح دار با محیط چرا و چگونه؟!
سازگاری نماهای فلزی طرح دار با محیط دلایل قانع کننده زیادی دارد. اگرچه مقدار قابل توجهی فلز مورد استفاده در اجرای نماهای فلزی طرح دار از سطح زمین استخراج می شود، اما مقادیر قابل توجهی از آن نیز از بازیافت فلزات مختلف به دست می آید. جالب است بدانید که یک فلز را می توان نه تنها یک بار، بلکه چندین بار بازیافت و استفاده کرد. بنابراین می توانید از فلزات بازیافتی برای ساخت انواع ورق های فلزی طرح دار استفاده کنید و سایر منابع را دست نخورده بگذارید! نکته جالب تر این است که ضایعات حاصل از تولید ورق های فلزی طرح دار قابل بازیافت هستند و این امر میزان فلز مصرفی در تولید هر پنل را بین 10 تا 40 درصد کاهش می دهد. البته کاهش این ماده منجر به کاهش وزن و کاهش هزینه سوخت در حمل و نقل می شود و این یک ایده عالی است!

ورق پانچ نما - شرکت بهساز نما
ورق پانچ شده
طراحی و اجرای نمای فلزی طرح دار باعث بهبود بهره وری انرژی در ساختمان می شود. این امر به طور شگفت انگیزی محبوبیت ورق های فلزی طرح دار را در بین پیمانکاران افزایش داده است. سیستم نماهای فلزی طرح دار اجازه عبور آزادانه نور به داخل ساختمان را می دهد و ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی، ساختمان را درخشان می کند. نمای فلزی طرح دار پانچ و نمای فلزی طرح دار کشدار نمونه هایی از پرطرفدارترین نماهای مشبک فلزی هستند که این روزها به انتخاب اول و آخر بسیاری از افراد تبدیل شده اند.

نمای فلزی طرح دار - بهز نما
نمای فلزی طرح دار
مزایای اجرای نماهای فلزی طرح دار
واقعا هر چه از مزایای طراحی نمای فلزی با ورق طرح دار به شما بگوییم کار درستی انجام نداده ایم. قیمت نماهای فلزی طرح دار نسبت به قیمت سایر نماها بسیار ایده آل و مقرون به صرفه می باشد. به طور کلی می توان گفت که قیمت نمای فلزی ساختمان نسبت به مزیت های منحصر به فرد آن بسیار مناسب است. جزییات نمای فلزی طرح دار یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر نمای فلزی مدرن می باشد. مهمترین مزایای این روش اجرای نمای خشک عبارتند از:

سازگار با محیط زیست
زیبایی ظاهر
تامین روشنایی و گرمای داخل ساختمان
حفاظت از حریم خصوصی
مقاومت در برابر گرما و رطوبت
واکنش عالی به نوسانات طبیعی
استحکام، دوام و پایداری عالی

   نمای فلزی طرح دار
   نمای فلزی طرح دار
قیمت نمای فلزی طرح دار
هنگام صحبت از قیمت، مهم ترین موردی که در نمای فلزی طرح دار باید در نظر گرفته شود، نوع متریال فلز (آهن، آلومینیوم، مس و ...) می باشد.

 

شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نور پردازی نما و همچنین طراحی و اجرای نمای خشک شامل طراحی – ساخت و اجرای نمای کرتین وال یونیتایز ، اجرای نمای آجر خشک ، طراحی واجرای نرده شیشه ای ، اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی ، اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر ،  طراحی واجرای نمای HPL ، اجرای نمای چوب ترموود ، اجرای نمای بتن اکسپوز ، نمای بتن جی اف آر سی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی www.behsaznama.com  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.

ارسال نظر