+

تفاوت خرید حضوری با خرید آنلاین؛فروشگاه اینترنتی کتاب طلا

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-05-23 16:57:28 | | نظرات 0

بر اساس آمار تجارت الکترونیک، خرید آنلاین در چند سال گذشته به طور مداوم افزایش یافته است. این تا حد زیادی به دلیل رواج تلفن های هوشمند و دسترسی به اینترنت و همچنین رفتار مصرف کننده است. بسیاری از خریداران برای یافتن محصولات خود در وب حرکت می کنند و با کلیک یک دکمه، از تلفن خود خرید می کنند. با این حال، برخی هنوز ترجیح می دهند هنگام خرید، خودشان به خرده فروشان مراجعه کنند. در برخی موارد، خریداران حتی ابتدا کالای مورد نظر خود را به صورت آنلاین بررسی می کنند و خرید نهایی را در فروشگاه انجام می دهند.

اگر چه ما در یک دنیا دیجیتال زندگی می کنیم، خریدهای حضوری هنوز بسیار زنده هستند. علی رغم این که خرید آنلاین بسیار رایج شده است، مخصوصا در حوزه خرید اینترنتی کتاب، اکثریت قریب به اتفاق خریداران همچنان در فروشگاه خرید می کنند. این امر هزینه های حمل و نقل را کاهش می دهد، به خریداران امکان می دهد از تخفیف های ویژه استفاده کنند و به مشتریان اجازه می دهد قبل از خرید محصولات را مشاهده کنند. همچنین انواع مختلفی از خرید در فروشگاه وجود دارد که به سادگی هرگز از بین نمی روند. این ها شامل خدمات حضوری، غذا، نوشیدنی و بسیاری موارد دیگر می شود.

چرا برخی مشتریان خرید حضوری را ترجیح می دهند؟

وقتی صحبت از خرید حضوری می شود، مصرف‌ کنندگان مزایای زیادی دارند که نمی‌ توانند هنگام خرید آنلاین پیدا کنند. خریداران حضوری در مقابل خریداران آنلاین، چه در حال امتحان کردن لباس‌ های خرده ‌فروشی مورد علاقه ‌شان باشند و چه اجتناب از هزینه ‌های حمل و نقل، مزایای مختلفی را تجربه می‌ کنند، از جمله:

می توانید کالا را لمس کنید.

در کنار خرید تفریح کنید.

ارتباط بهتر با افراد و جامعه داشته باشید.

هرچیزی که می خواهید را از نزدیک ببینید.

بدون نیاز به پشتیبان به راحتی از فروشنده راهنمایی بگیرید.

عکس کالا دارای افکت و نور هست شما در خرید حضوری رنگ واقعی کالا را می بینید.

معایب خرید حضوری:

خرید در حضور فروشنده کم حوصله.

یافتن، خرید، حمل و نقل کالا با صرف زمان زیاد.

خرید پس از اتلاف ساعت های متوالی در ترافیک.

محرومیت از خرید کالا از شهرهای دیگر.

برای خرید کالاها باید به مغازه مربوط به همان کالا مراجعه کنید.

باید در ساعات مقرر برای خرید حضوری مراجعه کنید.

چرا مشتریان به خرید آنلاین روی می آورند؟

با در دسترس بودن 24 ساعته، مشتریان می توانند با خیال راحت خرید کنند و به آن ها امکان می دهد خارج از ساعات کاری عادی خرید کنند. علاوه بر راحتی، می توانید برنامه های حمل و نقل رایگان و وفاداری را برای صرفه جویی در هزینه های اضافی خریداران ارائه دهید. در نهایت، خرید آنلاین در مقابل خرید در فروشگاه، به کسانی که وسایل حمل و نقل یا زمان ندارند و یا تصمیم مطالعه در سفر را دارند این امکان را می دهد که خرید خود را انجام دهند. حتی آن ها را ترغیب می کند که بیشتر از آن چه در فروشگاه به دست می آورند خرید کنند. همچنین خرید آنلاین مزایای دیگری چون: مرجوعی آسان و یا لغو سفارش، دریافت کد تخفیف یا کوپن های تخفیف، ارسال به تمام نقاط ایران و تحویل سریع و... دارد.

معایب خرید آنلاین:

عدم بررسی کالا از نزدیک.

امکان هرگونه کلاه برداری.

پایین بودن سرعت اینترنت.

امکان تاخیر در ارسال محصول.

امکان آسیب به محصول هنگام ارسال.

در آخر

در این نوشته ما برخی از مزایا و معایب خرید حضوری و خرید آنلاین را برای شما شرح داده ایم. مشتریان می توانند از هر دو فضا خرید خود را انجام دهند. این دلایل گفته شده باعث نمی شود شما از خرید حضوری یا آنلاین دوری کنید و یا به این نتیجه برسید که هر کدام از دیگر برتری دارند. اما واقعیت این است که گرایش مردم روز به روز به سمت خرید های آنلاین می رود و حتی در مواقعی که در دل سفر هستید می توانید برای سرگرمی فرزندان خود از فروشگاه اینترنتی کتاب طلا در بخش بازی و سرگرمی سایت اقدام به خرید برای کودکان خود کنید. 

https://ketabtala.com

ارسال نظر