+

پنجره ترمال بریک : پنجره Thermal Break

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-02-12 12:20:34 | | نظرات 0

درباره پنجره های ترمال بریک بدانید؛ پنجره های Thermal Break

پنجره آلومینیومی ترمال بریک یکی از کارآمدترین پنجره‌های امروزی است که به وفور در صنعت جذاب ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید بگویید دلیل نامگذاری این پنجره ها تحت عنوان پنجره ترمال بریک (Thermal Break) چیست؟

اصطلاح ترمال بریک در زبان لاتین به معنای شکستن حرارتی است. همان‌طور که در جریان هستید، در و پنجره‌های فلزی، از در و پنجره‌های آلومینیومی گرفته تا در و پنجره‌های استیل و برنز در عین بهره‌مندی از مزایای بی‌نظیری همچون دوام و ماندگاری بالا، مقاومت مثال زدنی و…، معایبی نیز دارند. از جمله مهم‌ترین معایب این محصولات می‌توان به ضعف در بهینه سازی مصرف انرژی اشاره کرد.

اگر از این در و پنجره‌ها استفاده کرده باشید، حتما می‌دانید که فلزات رسانای قدرتمند گرما هستند. آن‌ها در فصل زمستان گرمای موجود در داخل خانه را به بیرون هدایت می‌کنند. این در حالی است که در فصل تابستان نیز گرمای بیرون را به داخل

 انتقال داده و بدین‌ترتیب موجبات هدر رفت انرژی را فراهم می‌سازند. از همین رو سازندگان و تولیدکنندگان این محصولات بر آن شدند که این مشکل اساسی را با ارائه راهکاری جدید حل و فصل نمایند. اینگونه بود که پای پنجره آلومینیومی ترمال بریک به بازار باز شد.

در ساخت پنجره آلومینیومی ترمال بریک مانعی را بین فریم‌های داخلی و خارجی پنجره قرار داده و بدین صورت با کنترل انتقال حرارت، زمینه بهبود بهره‌وری انرژی را مهیا می‌کنند. شما می‌توانید با خرید انواع پنجره آلومینیومی ترمال بریک گامی بلند در راستای بهینه سازی مصرف انرژی بردارید. پنجره آلومینیومی ترمال بریک کشویی یکی از بهترین گزینه‌هایی است که پیش رو دارید. نگران قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک هم نباشید. چرا که قیمت هر متر مربع پنجره ترمال بریک بسیار ایده آل‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. محاسبه قیمت پنجره ترمال بریک را به متخصصان این حوزه بسپارید!

ترمال بریک ماده ای شیمیایی نظیر رزین پلیمری، مواد غیر پلاستیکی و فایبرگلاس است که مانع از رسانش گرما می شود. این ماده به صورت فیزیکی بین فریم‌های پنجره قرار گرفته و با جداسازی آن‌ها، مسیر انتقال انرژی از یک سوی پنجره به سوی دیگر را بسته یا اصطلاحا می‌شکند.

حالا متوجه شدید چرا این نوع در و پنجره آلومینیومی را تحت عنوان در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک نامگذاری می کنند؟!

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، اصلی ترین ویژگی در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک جلوگیری از هدر رفت انرژی است. خاصیت جذب صدا یکی دیگر از مهم ترین مشخصات این در و پنجره های محبوب است. در واقع این در و پنجره ها علاوه بر این که عایق حرارتی قدرتمندی هستند، عایق صوتی خوبی نیز به شمار می روند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این محصولات قادر به کاهش هشتاد درصدی آلودگی صوتی می باشند.

اگر از تفاوت آلومینیوم نرمال و ترمال می پرسید، باید خدمتتان عرض کنیم که با وجود فناوری اعجاب انگیز ترمال بریک، در و پنجره های آلومینیومی ترمال از زمین تا آسمان با در و پنجره های آلومینیومی نرمال فرق دارند. کدام یک بهتر است؟!

اگر هدفتان اجرای نمای خشک به بهترین نحو ممکن است، با خرید در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک زیبایی ساختمانتان را به حد اعلا برسانید. با روش اجرای نمای خشک آشنا هستید؟!

نمای خشک نمایی است که در اجرای آن یراق آلات مخصوص را جایگزین ملات سیمانی و دوغاب می کنند. اجرای نمای سرامیک خشک، اجرای نمای کرتین وال، اجرای نمای جی اف آر سی GFRC و اجرای نمای کامپوزیت نمونه‌هایی از محبوب‌ترین روش‌های اجرا نمای خشک ساختمان محسوب می شوند. متریال مورد نیاز در اجرای نمای سرامیک خشک، سرامیک پرسلانی است. این در حالی است که متریال به کار گرفته شده در اجرای نمای کرتین وال؛ شیشه، متریال مورد استفاده در اجرای نمای جی اف آر سی GFRC؛ کامپوزیت جی اف آر سی و متریال لازم برای اجرای نمای کامپوزیت؛ کامپوزیت های مخصوص می باشد.

منبع: https://behsaznama.com/پنجره-های-ترمال-بریک/

ارسال نظر