+

فروش کتاب های معماری

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-10-12 11:41:37 | | نظرات 0

معماری یکی از چند رشته ‌ای است که متشکل از فن و هنر است. تاریخ، فلسفه، طراحی داخلی و برنامه ‌ریزی شهری با هم ادغام شده ‌اند. بنابر این هیچ راهی برای توسعه آموزش کاملا جامع برای معماری وجود ندارد. اما این امر به فرد امکان می ‌دهد تا از طریق مجموعه متنوعی از منابع آموزشی به یک جمع ‌بندی درست برسد.

اگر به رشته معماری و یا کتاب های معماری علاقه دارید، اگر دانشجوی رشته معماری هستید و یا قصد دارید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. به شما توصیه می کنیم نگاهی به بهترین کتاب های معماری در دسته بندی کتاب فرهنگ و هنر فروشگاه اینترنتی کتاب طلا بزنید و با خرید کتاب های معماری نیاز خود را برطرف کنید.

معرفی بهترین کتاب های معماری:

دایره المعارف مصور شاهکارهای معماری جهان.

بنیادهای آموزش معماری در دانشکده هنرهای زیبا.

از فرمالیسم تا فرم ضعیف: معماری و فلسفه پیتر آیزنمن.

نظریه های پسامدرن در معماری.

معماری اسلامی.

معماری نویسی.

شکل دیزاین.

کتاب های معماری

نقد کتاب شکل دیزاین:

این کتاب، تلاش می کند فرصت کشف قلمرو دیزاین را بررسی کند و از دغدغه های روزمره دیزاین آگاهانه فاصله بگیرد تا الگوها را پیدا کند و عمل دیزاین را به عنوان یک کل منسجم ارزیابی کند. هدف همه این ارزیابی ها نگاه کردن به فضای اطراف دیزاین برای تشخیص اجزای متحرک است تا فرد بتواند برای حرکت هماهنگ و واکنش مناسب به تغییرات، تدبیری بی اندیشد.

به طور کلی دیزاین، تجسم آینده و حرکت هوشمندانه و زیرکانه به سوی آن است؛ همچنین دیزاین، عمل ساختن چیزی برای دیگران است. این دو ویژگی، رابطه ما با جهان و پیوندمان با یکدیگر را ضروری می سازد. این دو مبانی دیزاین هستند، پس کار ما باید حول این دو حقیقت بچرخد. دیزاین، طرز تفکر و شیوه حرکت ما برای بهبود زندگی است، چیزی که در دسترس همگان است. ما با هم عقب عقب به سوی آینده می رقصیم، تاثیر می پذیریم و تاثیر می گذاریم. این رقص ابدیت و شکل دیزاین است.

بخشی از متن کتاب شکل دیزاین:

همه کارهای دیزاین ظاهرا سه ویژگی مشترک دارند: کار پیامی دارد، لحنی برای انتقال آن پیام و قالبی که کار به خود می گیرد. در دیزاین موفق این سه ویژگی به هم وابسته اند و یک کل را می سازند که از مجموع این سه بخش، بزرگ تر است.

پیام چیزی است که گفته می شود یا ایده ای که از طریق کار بیان می شود. اگر کار دیزاین قرار است یک ابزار باشد، پیام فایده ابزار است. پیام از هدف حرف می زند و وعده ای است که کار به مخاطب می دهد. ارزش کار با سودمندی آن وعده و توانایی در عمل کردن به آن وعده، تعریف می شود.

لحن، دامنه دیزاین است، چیدمان پیام و دستور زبانی که پیام با آن بیان می شود. لحن، گویای احساسات است و محبت مخاطب را جلب می کند. لحن و سبک را نباید با هم یکی دانست؛ سبک، یک شگرد رسمی است که در سطح کار خود را نشان می دهد تا لحن اثر را تثبیت کند. پروژه موفق، لحنی را انتخاب می کند که با پیامش تناسب داشته باشد.

انتظار نداری صدای غوغای شهر را از برگ درختان بشنوی، با این همه صدای برگ ها بود. چشم چرخاندم و مرغ مقلدی دیدم که زل زده بود به من. هر دو از آشیانه خود دیگری را برانداز می کردیم. چاق‌ و چله بود، با پرهای سفید و قهوهای و چشم های مشکی که دودو می زد. گردن نامعلومش سرش را از بدنش جدا می کرد، من را یاد وضعیت اسفبار خودم می ‌انداخت که نتیجه بد نشستن بود. وقتی به عقب تکیه داد تا قیل ‌و قالش را شروع کند، برگ ها خش‌خش کردند. میوه‌ های کاج افتادند روی زمین و در شیب پیاده‌ رو غلت زدند و سرآخر لای بلوک های سیمانی گیر کردند و مثل سربازهای کوچک نوک‌تیز صف بستند.

سخن پایانی

اگر مدرس، دانشجو، محقق و حتی یک طراح در زمینه معماری یا طراحی داخلی باشید، حتما باید کتاب های برتر این رشته را مطالعه کنید. همه ساله کتاب های گوناگونی در زمینه معماری چاپ و انتشار پیدا می کند. شما مخاطبان عزیز، برای خرید بهترین کتاب های معماری کافیه وارد لینک زیر شده و کتاب های مورد علاقه خود را تهیه کنید.

https://ketabtala.com

ارسال نظر