+

کتاب دینی سفر روح

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-10-09 09:42:09 | | نظرات 0

کتاب سفر روح، اثر دکتر مایکل نیوتون، سابقه 29 نفر از افرادی که در زندگی خود تجربه مرگ را داشتند بیان می کند. کتاب سفر روح، اولین کتابی است که با دسترسی به حافظه‌ پنهانی و ضمیر ابرآگاه افراد، در مورد وضعیت روح پس از مرگ جسم و جزئیات برزخ نوشته شده است. به‌ روشنی ببینید که افراد مختلف، هر یک به تناسب پیشرفت روحی خود، به این حقیقت رسیده‌ اند که هدف از خلقت چیز دیگری سوای دنیای مادی است.

اتفاقات خارق العاده ای که افراد پس از مرگ با سفر روح تجربه کرده اند عبارت اند از:

مردن چه حسی دارد.

         .چیزی که بلافاصله پس از مرگ می بینید و احساس می کنید

         حقیقت در مورد راهنمای معنوی.

         چه اتفاقی برای روح های آشفته می افتد.

         چرا شما در دنیای ارواح در گروه های خاصی قرار داده می شوید و در آن جا چه می کنید؟

         .چگونه بدن دیگری را برای بازگشت به زمین انتخاب می کنید

         .سطوح مختلف روح: ابتدایی، متوسط و پیشرفته

چه موقع و در کجا یاد می گیرید که هم روحان خود را روی زمین بشناسید.

         هدف زندگی.

نقد و بررسی کتاب سفر روح:

این کتاب پرفروش، حاصل تحقیقات نویسنده در طی چهل سال درمان و بررسی صدها مورد خاص است. مایکل نیوتون که مرکز توجه خود را به حالات گوناگون روان و روح معطوف کرده، به مواردی از حالات روح و عالم برزخ و کیفیات گوناگون آن دست یافته که بسیار تفکر برانگیز است. مطالب این کتاب، درباره‌ سرنوشت روح پس از مرگ و مراحلی است که روح طی می‌ کند تا آماده شود و دوباره برای زندگی نوینی به عالم خاکی برگردد. در این کتاب، حالات و تجربیات گوناگون بیماران را دسته ‌بندی کرده و با بیانی ساده، یافته‌ های آنان را در دسترس خوانندگان قرار داده است.

زندگی نامه مایکل نیوتون نویسنده کتاب سفر روح:

مایکل نیوتن روانشناس و محقق آمریکایی که در رشته ‌های بهداشت فکر و روان در موسسه‌ های آموزش عالی آمریکا تدریس کرده ‌است. مایکل نیوتن معالجه از طریق خواب درمانی (هیپنوتراپی) را نیز دنبال می ‌نماید. وی گفتار افرادی را که به خواب مصنوعی (هیپنوز) فرو رفته ‌اند را ثبت نموده و از طریق بررسی مطالب آن ها به اطلاعاتی مربوط به کمال روحی انسان و جایگاهی که روح در فاصله بین زندگی ‌های متوالی خود در آن جا توقف می ‌نماید، به دست آورده ‌است. مایکل نیوتن با بیشتر از سی سال تجربه در تحقیقات روانشناسی (بالینی) و عمل در این زمینه از جمله معدود محققانی است که از طریق علمی، توانسته ‌است به بررسی تجربیات روح نایل شود.

بخشی از متن کتاب سفر روح:

اگر مرگ پایان همه چیز ما باشد، به‌ راستی زندگی بی ‌معنا و بیهوده خواهد بود. اما نیرویی درونی به انسان‌ ها این توان را می ‌دهد، که به جهان پس از مرگ، ارتباط و وابستگی به یک نیروی برتر و همچنین به جاودانگی روح اعتقاد پیدا کنند. اگر ما واقعا دارای روح هستیم، پس این روح بعد از مرگ جسم به کجا می‌ رود؟ آیا واقعاً در فراسوی جهان خاکی، بهشتی که جایگاه ارواح هوشمند است، وجود دارد؟ این بهشت چگونه جایی است؟ وقتی ما به آن جا می ‌رسیم چه می‌ کنیم؟ آیا موجود برتری حکمران این بهشت است؟ قدمت این پرسش‌ ها به قدمت وجود خود بشر می ‌رسد و همچنان برای اکثریت ما به‌ صورت معمای حل ‌نشده باقی مانده است.

اگرچه برای همه‌ افراد تحت هیپنوتیزم واقعیت مطلق برزخ کاملا ثابت و مشخص است، لیکن تصویری که از سایر فضاها و بعدهای مادری دارند از چنین ثبوت و قطعیتی برخوردار نیست. احساس من این است که کیهان‌ های دیگری به‌ غیر از کیهان ما نیز خلق شده ‌اند و دارای شرایط زیستی مناسبی برای پیشرفت روح موجودانی که در تصور ما نمی‌گنجند هستند. یکی از سوژه‌ های پیشرفته‌ من می‌ گفت، طی مدت طولانی موجودیتش، در جهان‌ های مختلفی زیسته است. ولی هیچ گاه روح او هم زمان در بیشتر از دو محل نبوده است. بعضی از زندگی‌ های او به مقیاس زمینی بیش از چند ماه طول کشیده به این جهت، شرایط محلی آن اماکن آسمانی و طول عمر کوتاه است که در آن جا مرسوم است...

https://ketabtala.com

ارسال نظر