+

موضوع، خلاصه و متن کتاب معجزه شکرگزاری

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-10-25 17:47:21 | | نظرات 0

زندگی می تواند به مراتب شگرف تر از آن باشد که در دوران کودکی تصور می کردی، همچنین مهیج تر، بهت برانگیزتر و الهام بخش تر از آن چه قبلا می دیدی. وقتی تو بدانی که چگونه معجزه را وارد زندگی ات کنی، رویاهایت به حقیقت می پیوندد. این کتاب با بررسی زوایای پنهان شده‌ قدرت قدردانی در متون مقدس 2000 ساله، تاثیر معجزه ‌آسای شکرگزاری بر زندگی را آشکار می‌ کند. سپس از این که چطور از باور به معجزه زندگی دست کشیدی مات و مبهوت خواهی شد.

شکرگزاری می تواند به گونه ای معجزه آسا روابط تو را پر معنا و مسرت بخش کند، صرف نظر از این که حالا آن روابط در چه حال و وضعی قرار دارد. معجزه حقیقت دارد و زندگی می ‌تواند با نیایش و سپاسگزاری، بسیار بهتر از چیزی باشد که در کودکی تصور می‌ کردیم. شکرگزاری به شکلی معجزه آسا می تواند تو را آن قدر ثروتمند کند که برای هرکاری که دلت می خواهد بکنی پول داشته باشی. این کار تندرستی تو را افزایش می دهد و بیش از آن چه قبلا بودی، شادی برایت ایجاد می کند. شکرگزاری با به کارگیری اعجازش به حرفه ات رونق می بخشد، میزان موفقیتت را افزایش می دهد و شغل رویایی ات یا هر کاری را که دلت می خواهد انجام بدهی، برایت به ارمغان می آورد.

بخشی از متن کتاب معجزه شکرگزاری:

اگر در زندگی شما کمبود پول وجود دارد، دقت کنید که نگرانی و حسادت، رشک و نا امیدی، دلسردی، شک و ترس درباره پول، هیچ گاه برای شما پول بیشتر نمی آورد زیرا این احساسات از کمبود حس قدرشناسی برای پولی ناشی می شود که اکنون دارید. شکایت کردن راجع به پول، بحث کردن درباره پول، سرخورده شدن در ارتباط با پول، نق زدن درباره قیمت چیزی نشانه های شکرگزاری نیست، بنابراین وضعیت پولی در زندگی شما نه تنها بهتر نخواهد شد، بلکه بدتر هم می شود.

فرقی نمی کند که موقعیت فعلی شما چه باشد، اندیشیدن به این که شما پول کافی ندارید، در واقع نتیجه نبود، قدرشناسی نسبت به پولی است که در حال حاضر دارید. شما می بایست موقعیت فعلی خود را فراموش کنید و در عوض نسبت به پولی که الان دارید احساس شادی و شادمانی داشته باشید. بدین صورت پول شما به صورت خارق العاده ای افزایش خواهد یافت. شکرگزاری آن هم زمانی که پول کمی دارید، برای برخی افراد احساس چالش برانگیزی است، ولی هنگامی که متوجه شوید تا زمانی که شکرگزار نباشید، هیچ تغییری پدید نمی آید، به شکرگزار بودن متقاعد خواهید شد...

نویسنده کتاب معجزه شکرگزاری راندا برن:

راندا برن زاده ۱۹۵۱، ملبورن - استرالیا، نویسنده و تهیه‌ کننده تلویزیونی استرالیایی است. کتاب او به نام راز بر اساس اعتقاد قانون شبه علمی جذب است که ادعا می کند افکار می توانند زندگی یک فرد را مستقیما تغییر دهند. او چندین دنباله برای این کتاب نوشت، از جمله قدرت و جادو.

پیشنهاد این کتاب جهت مطالعه توسط نویسنده مقاله

 

جملاتی از کتاب معجزه شکرگزاری:

گاهی نور درون ما خاموش می ‌شود و توسط شخص دیگری دوباره روشن می‌ شود. هریک از ما دلیل خوبی برای قدردانی از کسانی داریم که شعله‌ ما را دوباره برافروختند.

وقتی قدردان کار خود نباشی، به طور خودکار کم تر می‌ بخشی. وقتی کم تر ببخشی، مقدار چیزی را که به سوی تو بر می‌ گردد کاهش می ‌دهی و در نتیجه، هرگز در کار خود شاد نخواهی بود، هرگز بیشتر از وظیفه ‌ات انجام نمی ‌دهی و شغل یا کار تو راکد خواهد ماند و در نهایت بدتر خواهد شد، که ممکن است به معنی از دست دادن آن باشد. یادت باشد، افرادی که سپاس ‌گزار نباشند، حتی چیزهایی که دارند را از دست خواهند داد.

زندگی امروز تو بازتابی از افکار گذشته‌ توست. این هم شامل وقایع خوب است و هم رویدادهای بد. از آن‌ جایی که هر چه بیشتر به چیزی فکر کنی آن را به خود جذب کرده‌ ای، به راحتی می ‌توانی ببینی که افکار غالب تو در هر موضوعی از زندگی‌ ات چه بوده است؛ تا الان!

برای خلق زندگی رویایی ‌‌ات، زمان آن رسیده که به خودت عشق بورزی. روی نشاط تمرکز کن. تمام کارهایی را انجام بده که احساس خوبی به تو می ‌دهند. عاشق خودت باش، هرآن چه که هستی. وقتی درون خودت را تغییر بدهی، همه ‌چیز در زندگی ‌ات تغییر خواهد کرد.

https://ketabtala.com

ارسال نظر