+

انکر تکست : انکر تکست چیست

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-02-13 13:44:30 | | نظرات 0

معنی انکر تکست، لیبل لینک یا همان متن لینک شده که به انگلیسی Anchor Text و در فارسی متن لنگر نامیده می شود کلمه لینک شده در تگ هایپر لینک می باشد. به مثال زیر توجه کنید، نمونه انکر تکست:

انکر تکست

به طور خلاصه اگه بگم هر متنی که ما بخوایم بهش لینک به جای بدیم یا به یک ادرس اشاره کنیم انکر تکست می گویند.

نقش انکر تکست در سئو

انکر تکست به متن لینک شده در یک بک لینک گفته می شود که صفحه ای را به صفحه دیگر وصل می کنید کاربران و موتورهای جستجو از این متن برای درک بهتر محتوای صفحه لینک شونده استفاده می کنند. این متن به صورت پیش فرض به رنگ آبی پر رنگ زیر خط دار است اما با استایل دادن به آن در CSS امکان تغییر به رنگ دلخواه وجود دارد.

انواع انکر تکست در سئو

به صورت کلی تمامی انکر تکست ها در پنج بخش خلاصه می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

  1.  Exact Match Keyword: اگر متن لنگر عین کلمه کلیدی هدف باشد در اینجا انکر تکست Exact match به صفحه Target ماست؛ مانند خرید کتاب، گاهی انکر تکست ترکیبی از کلمه کلیدی و کلمات دم دراز است به طور مثال خرید کتاب با تخفیف ویژه.
  2. برند؛ Branded: ترکیبی است از کلمه کلیدی و نام برند به طور مثال: خرید کتابک نشر آثار
  3. URL صفحه: انکر تکست ی که با آدرس صفحه لینک می شود به طور مثال https://freetemplates.ir/reportage
  4. نا مشخص Generic: معمولا ربطی به صفحه نداشته و با کلماتی نظیر کلیک کنید یا برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد سایت شوید لینک می شوند.
  5. عبارت Phrase: جملاتی که حاوی کلمه کلیدی هستند
  6. تصویر Image: دقت داشته باشید که در صورت لینک شدن فقط تصویر تگ ALT آن به جای متن لنگر در نظر گرفته می شود. که باید ALT پرشده باشد

Anchor Text

ویژگی های یک انکر تکست

  • ساده و مشخص هستند
  • لینک با صفحه لینک شونده مرتبط هستند
  • چگالی کلمه کلیدی در آن ها پایین است
  • از انواع نامشخص نیستند

استاندارد مناسب انکر تکست در سئو : Anchor Text Distribution

یکی از مهم ترین عواملی که منجر به پنالتی سایت و کاهش رتبه  SEO یا بهینه سازی موتور جستجو می شود. تکرار بر روی یک عبارت کلیدی خاص است برای رفع این مشکل باید انکر تکست های سایت را با توازن پخش کنید که به این موضوع Anchor Text Distribution گفته می شود. همانطور که در عکس بالا پیداست 35% از انکر تکست ها باید مرتبط با موضوع باشند و 65% دیگر به صورت غیر مستقیم موضوع هدف را پوشش دهند.

آرزوی موفقیت برای همه شما: رحیم زاده

ارسال نظر