+

فروش کتاب های سینما و تئاتر و بازیگری

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-08-22 09:34:30 | | نظرات 0

کتاب در زمینه هنر بسیار گسترده است. اما بستگی دارد شما به دنبال کدام یک از گرایش های هنر باشید و می خواهید چه اطلاعاتی را کسب کنید. واژه هنر را از ابعاد گوناگون می ‌توان مورد بررسی قرار داد، اما در دیدگاه عموم، هنر یعنی توانایی و مهارت خلق زیبایی است و تفاوتی میان شاخه‌ های گوناگون آن وجود ندارد. خواه هنرهای تجسمی عکاسی، طراحی و ادبیات شعر، داستان و... باشد یا هنرهای نمایشی، تئاتر، حرکات موزون و...

 

کتاب های سینما و بازیگری:

تنوع بالای کتاب ‌های فیلم و سینما باعث شده که همه‌ علاقه‌ مندان به این زمینه، فارغ از میزان تخصصی که دارا هستند، با کمی جست ‌و جو بتوانند کتاب مناسبی را که با هدف و دانش سینمایی آن‌ ها تطابق دارد پیدا کنند. عده ‌‌‌ای از طرفداران کتاب‌ های سینمایی را علاقه ‌مندانی تشکیل می دهند که به ‌‌صورت تخصصی، یادگیری کارگردانی و یا فیلمنامه ‌نویسی را به عنوان هدف اصلی خود قرار داده اند. این افراد از طریق مطالعه‌ کتاب ‌های آموزش سینما، خود را از معتبرترین منبع‌ های ممکن، یعنی آموزه‌ های صاحب‌ نظران و کارگردانان مطرح سینما بهره‌ مند می ‌سازند؛ کتاب‌ های آموزش کارگردانی، آموزش فیلمنامه نویسی و آثار مشابه این ها، می‌ توانند منبع بسیار کاربردی و مفیدی برای این اشخاص باشد.

 

کتاب های تئاتر:

دنیای هنر تئاتر، بسیار وسیع تر از فقط رویدادهای رقم خورده در جلو و پشت صحنه نمایش است. علاقه مندان به این هنر، علاوه بر مطالعه برجسته ترین نمایشنامه ها، می توانند فرصت ها و آموزه های ارزشمند بسیار زیادی را در دل کتاب هایی پیدا کنند که توسط برترین استادان و موفق ترین چهره ها در دنیای تئاتر به وجود آمده اند. سایت اینترتی کتاب طلا می تواند بستر مناسبی برای خرید کتاب های فرهنگ و هنر باشد. برای مثال: کتاب بازیگری جلد دوم اثر میخاییل چخوف.

 

کتاب بازیگری جلد دوم اثر نویسنده میخاییل چخوف:

میخائیل چخوف نویسنده کتاب دو جلدی بازیگری، نتایج سال ها تلاش، آزمایش و تجربه خود در عرصه بازیگری را در اختیار علاقه مندان و هنرجویان رشته بازیگری قرار داده است. میخائیل چخوف، در هدایت و پرورش بازیگر بر روی مقوله تخیل بازیگر متمرکز می شود. چخوف ادعا دارد که سیستم بازیگری استانیسلاوسکی چون سدی محکم، مسیر خلاقیت بازیگر را مسدود می کند. او می گوید در سیستم استانیسلاوسکی بازی ها مرده و دل سرد کننده بنظر می رسند. در این راستا او تلاش کرده است تا فهمی جدید از فرایند بازیگری را به دنیای نمایش پیشنهاد دهد.

موضوع کتاب بنا به طبیعتش، موضوعی دشوار است. پس خواننده ضمن حفظ تمرکز و تلاش برای فهم اثر، باید با نویسنده همکاری کند. چون چیزی که در رویارویی عملی و بر خورد مستقیم با هنرجویان به سادگی بیان می شود، این جا باید به قالب واژه ها و اندیشه های مجرد درآید. با انجام تمرینات هر فصل، بیشتر مشکلاتی که هنگام خواندن آن فصل برای تان پیش می آید، خود به خود حل می شود.

فروش کتاب های سینما و تئاتر و بازیگری

کتاب بازیگری جلد دوم دارای نه فصل می باشد که شامل:

 

1-تخیل و تمرکز.

2-من برتر.

3- فضای صحنه و احساسات فردی.

4-بدن بازیگر.

5- ژست روانی.

6- تجسم، تصاحب و تجسد نقش.

7- از متن تا تمرین.

8- ترکیب ‌بندی در اجرا.

9- چهار مرحله‌ی فرایند آفرینش.

 

زندگینامه نویسنده میخاییل چخوف:

میخاییل چخوف، بازیگر، کارگردان، نویسنده و تمرین‌کننده تئاتر روسی-آمریکایی بود. وی برادرزاده نمایشنامه نویس آنتون چخوف و شاگرد کنستانتین استانیسلاوسکی بود. استانیسلاوسکی از او به عنوان باهوش ترین شاگرد خود یاد کرد. اگرچه او عمدتاً یک بازیگر صحنه بود، اما چند حضور قابل توجه در فیلم داشت، شاید به یاد ماندنی‌ ترین آن‌ ها در نقش تحلیلگر فرویدی در فیلم طلسم آلفرد هیچکاک (1945) که تنها نامزدی جایزه اسکار خود را برای آن دریافت کرد.

همسر اول چخوف بازیگر اولگا چخوا بود که او در استودیو اول تئاتر هنر مسکو با او آشنا شد. اولگا چخوا، دختر کنستانتین نیپر و خواهرزاده اولگا نیپر، همسر آنتون چخوف بود که به نام او نامگذاری شد. دختر آن ها که اولگا را نیز غسل تعمید داده بود در سال 1916 به دنیا آمد و با نام آدا چچووا یک هنرپیشه آلمانی شد. همسر دوم او زنیا کارلونا زیلر آلمانی الاصل بود.

برای خرید کتاب های نویسنده میخاییل چخوف و یا کتاب های سینما و تئاتر و بازیگری، کافیه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://ketabtala.com

ارسال نظر