+

کتاب های نویسنده نیل دونالد والش

ارسال شده توسط: رحیم زاده | تاریخ انتشار: 2023-08-18 12:37:17 | | نظرات 0

نیل دونالد والش، زاده ۱۰ سپتامبر ۱۹۴۳ نویسنده سرشناس آمریکایی است. به گفته خود نیل، او زندگی پر فراز و نشیبی داشته و توانسته پس از چهل سال زندگی عادی و تحمل درد و رنج‌ های بسیار، با نزدیک شدن به خداوند، به حد گفتگو با خدا برسد و موفقیت‌ های بی ‌شماری بدست آورد. نیل دونالد والش، کودکی خود را همراه با عقاید خرافاتی مادر و در کل آغشته با تفکر کاتولیکی افراط گرایانه می ‌داند که همین موجب مشکلات شدید روانی برای او در طول زندگی شده‌ است.

نویسنده دونالد والش می ‌گوید که، در شبی که از همه کس و همه چیز بریده بود ناگهان به خواب فرو رفت و در حالتی بین خواب و بیداری با خدا ارتباط برقرار کرد و در نهایت حاصل گفتگوهای خود را در قالب کتاب‌ هایش دراختیار سایرین قرار داد.

اکثر کتاب های نیل، به همت مترجمان ایرانی به فارسی برگردانده شده ‌اند و به جز تعداد اندکی، مجوز چاپ در ایران را نیز کسب کرده ‌اند. وی تا به حال با نوشتن هفت جلد کتاب جنجالی توانسته‌ است به یکی از موفق ‌ترین نویسندگان حال حاضر جهان تبدیل شود. که به معرفی چند از کتاب های آن خواهیم پرداخت.

 

معرفی کتاب های نویسنده نیل دونالد والش:

کتاب دوستی با خدا:

کتاب گفتگو با خدا نگرش ‌های انسانی را مطرح می‌ کند که در راه کمال گام برمی ‌دارد. نویسنده با بازگویی تجربیات زندگی خود، آموخته‌ هایش را با ما در میان می‌ گذارد. او بر این باور است که هیچ رویدادی در زندگی تصادفی نیست و هر رویداد، آموزشی در بردارد که ما را به هدف خود نزدیک ‌تر می ‌کند.

کتاب گفتگو با خدا جلد (1):

در این کتاب با نیل دونالد والش همسفر شوید تا به پاسخ تمام سوالات خود به طور صریح و روشن درباره جنسیت، قدرت، پول، فرزندان، ازدواج، طلاق، کار، سلامتی، آینده و گذشته، جنگ و صلح، دانستنی ها و نادانستنی ها، ناراحتی ها، دادن و ستاندن، شادی، غم ، کشف، جست وجو و... دست یابید.

کتاب گفتگو با خدا جلد (2):

این کتاب که جلد دوم از گفتگو با خدا می باشد بیشتر با موضوعات جهانی نظیر زندگی جغرافیایی سیاسی و زندگی متافیزیکی  بر روی سیاره و چالش هایی که دنیای امروز با آن رو به رو است سروکار دارد.

کتاب گفتگو با خدا جلد (3):

آن چه نویسنده در طول کتاب بر آن تاکید دارد، این است که هیچ چیز در عالم هستی به طور تصادفی و بی مقصود خلق نشده و ضمنا ما مسئول مسلم همه رخدادهایی هستیم که خواسته و ناخواسته برای ما اتفاق می افتد. به قول بوسکالیا، هیچ برگی بر زمین فرو نمی ریزد مگر این که بر زندگی یکایک ما تاثیر بگذارد. فقط باید در رخدادها و موقعیت ها دقیق شد و دید، ما در جهت بهبود حوادث چه کاری می توانیم انجام دهیم و چه قدمی می توانیم برداریم.

کتاب آنگاه که خدا پزشک توست:

آیا ممکن است موجودیت بشر چیزی بیش از یک وجود بیولوژیکی یا ماهیت جسمانی با ذهنی بسیار رشد یافته باشد؟ آیا می توان گفت که ما دارای ماهیت معنوی هم هستیم (حتی بیشتر معنوی)؟ در این صورت آیا شفا می تواند نه تنها به معنای درمان جسم و کنترل ذهن، بلکه فراتر از آن به معنای اتصال به منبعی باشد که ما معتقدیم از آن به وجود آمده ایم؟ نه این پرسش ها اهمیت کمی دارند و نه پاسخ هایی که در این گفتگوی جذاب، میان یک پزشک و یکی از شناخته شده ترین پیام آوران معنوی را این کره خاکی، ارائه می شود.

کتاب وقتی همه چیز تغییر می کند:

این کتاب درباره چگونگی عملکرد خود زندگی است. درباره ماهیت واقعی تغییر، دلیل رخ دادن آن، چگونگی کنار آمدن با آن و چگونگی تغییر آن در جهت بهتر زیستن است.

کتاب جایی که خدا و علم پزشکی همدیگر را پیدا می کنند:

دیگر، زمان آن رسیده است که علم پزشکی تصدیق کند که انسان بیش از یک جسم فیزیکی است و شفابخشی تنها در صورتی ممکن است که ذهن و روح نیز در نظر گرفته شوند.

آیا معجزات پزشکی واقعی هستند و آیا دلیل معنوی وجود دارد؟ آیا در ذهن سالک روحی جایی برای اتانازی وجود دارد؟ آیا شرکت در جراحی قلب باز و تشریح جسد می تواند چیزی در مورد روح به دانشجوی پزشکی بگوید؟

برای خرید اینترنتی کتاب با تخفیف وارد لینک زیر شوید:

آدرس فروشگاه اینترنتی کتاب طلا: میدان انقلاب، خیابان انقلاب، خیابان دانشگاه، کوچه رستمی، پلاک 11 واحد 5

https://ketabtala.com

ارسال نظر